Aktualności

22.11.2018

ZAMAK MERCATOR na targach „INŻYNIER NA RYNKU PRACY” na Politechnice Lubelskiej

19 listopada bieżącego roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w targach „INŻYNIER NA RYNKU PRACY” organizowanych przez Politechnikę Lubelską. Targi miały miejsce na Wydziale Mechanicznym i brało w nim udział kilka tysięcy studentów i studentek.

16.11.2018

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

W Portugalii w mieście Minho, mają miejsce kolejne spotkania i kongresy organizowane przez uczestników prestiżowego projektu NEWEX. Reprezentanci ZAMAK MERACTOR odwiedzili tamtejszy Uniwersytet i wzięli udział w ciekawych wykładach.

07.11.2018

ZAMAK MERCATOR wygrywa przetarg na laboratoryjną walcarkę!

Z przyjemnością Państwa informujemy, że udało nam się wygrać kolejny przetarg. Tym razem giełdowa spółka PCC Rokita działająca w branży szeroko rozumianych tworzyw sztucznych i przemysłu kosmetycznego, budowlanego oraz tekstylnego, wybrała naszą najnowocześniejszą walcarkę laboratoryjną do przetwarzania mieszanin polimerowych wraz z automatycznym systemem nawijania.    

30.10.2018

Urządzenia ZAMAK MERCATOR będą używane przy innowacyjnych testach laboratoryjnych - Grupa Azoty S.A. otwarła nowe Centrum Badawczo – Rozwojowe w Tarnowie.

Nasz Klient – Grupa Azoty S.A. właśnie oficjalnie otwarł nowe Centrum Badawczo – Rozwojowe w swoim oddziale w Tarnowie, gdzie będą prowadzone badania nad innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi materiałami w przemyśle chemicznym. Wśród maszyn laboratoryjnych można znaleźć najnowocześniejszą linię ZAMAK MERCATOR do produkcji filamentu wykorzystywanego przy druku 3D.

03.10.2018

Nasza laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa do tworzyw sztucznych została wybrana przez grupę ORLEN S.A.!

Mamy wielką przyjemność Państwa poinformować, że w wyniku przetargu zostaliśmy wytypowani do zaprojektowania, wyprodukowania i dostarczenia naszej laboratoryjnej wytłaczarki jednoślimakowej fi20 do tworzyw sztucznych dla ORLEN Laboratorium S.A.

05.09.2018

Kolejny przetarg wygrany - Politechnika Wrocławska wybrała naszą linię laboratoryjną!

Z wielką przyjemnością informujemy, że w wyniku przetargu zostaliśmy wybrani jako dostawca w pełni wyposażonej i całkowicie zautomatyzowanej linii laboratoryjnej na Politechnikę Wrocławską.

30.08.2018

Wygrany przetarg – nasza mikrowytłaczarka stożkowa i mikrowtryskarka trafia do Grupy Azoty!

Okres wakacji kończymy dużym sukcesem. ZAMAK MERCATOR jako polski producent wytłaczarek i wtryskarek  laboratoryjnych, został wybrany przez firmę Grupa Azoty S.A. na dostawę mikrowtryskarki RIM 20/100 oraz mikrowytłaczarki stożkowej REM-2CA Vertex. Urządzenia te są zaprojektowane z myślą o badaniach szeroko rozumianych polimerów.

20.06.2018

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie postawiła na jednoślimakową wytłaczarkę fi16

Kolejne urządzenie ZAMAK MERCATOR wspiera naukę i rozwój studentów na polskich uczelniach. W laboratorium Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie stanęła właśnie nasza następna wytłaczarka.

04.06.2018

Dwie wytłaczarki jednoślimakowe fi12 – kolejna instalacja dla produkcji medycznej

Kolejna udana instalacja za nami. Tym razem do grona zadowolonych Klientów ZAMAK MERCATOR dołączyło polsko-niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją elementów urządzeń używanych przy zabiegach medycznych takich jak m.in. usuwanie polipów i ciał obcych z organizmu.

25.05.2018

Transmisja LIVE na naszym kanale YouTube!

Bardzo dziękujemy za tak liczną obecność podczas naszej pierwszej transmisji na żywo, która miała miejsce 22 i 23 maja 2018r. na naszym firmowym kanale YouTube. W trakcie trwających targów Plastpol, zaprosiliśmy Państwa na dwie transmisje LIVE, które poruszały dwa bardzo interesujące tematy.

08.05.2018

ZAMAK MERCATOR na Onet.pl!

Z wielką przyjemnością pragniemy Państwa poinformować, że 7 maja 2018 roku na popularnej ogólnopolskiej platformie internetowej Onet.pl, w zakładce Business, pojawił się artykuł przedstawiający naszą firmę i nasze produkty.

30.04.2018

Premiera sprzedaży walcarki Zamak Mercator na rosyjskim rynku – walcarka 200/400

Następna maszyna ZAMAK MERCATOR, która jak wszystkie nasze produkty, została w całości zaprojektowana i wyprodukowana w Polsce, właśnie dotarła do naszego Klienta na terenie Rosji.

19.04.2018

Duża instalacja linii do produkcji wężyków spiralnych w przemyśle medycznym

Kolejna udana instalacja za nami! Właśnie z sukcesem zakończyliśmy dostawę naszych urządzeń – w pełni zautomatyzowanej linii, od początku do końca zaprojektowanej i wyprodukowanej przez ZAMAK MERCATOR, na zamówienie dużego zagranicznego koncernu.

29.03.2018

Badania tworzywa TPU na jednoślimakowej wytłaczarce Ø32

ZAMAK MERCATOR z sukcesem wykonał kolejne bardzo ciekawe badania na dość osobliwym tworzywie.

01.03.2018

Kolejne spotkanie z cyklu NewEX – Politechnika Lubelska

W związku z naszym czynnym udziałem w europejskim projekcie NewEX, zawsze z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach związanych z tą inicjatywą.

26.02.2018

Badania na tworzywie do produkcji klejów, innowacyjna technologia i niezawodne urządzenia ZAMAK MERCATOR

Wraz z coraz prężniej większym bogaceniem się polskich przedsiębiorstw, jeszcze chętniej zgłaszają się do nas firmy zainteresowane testami, a za czym idzie - naszymi produktami.

06.02.2018

Linia do pokrywania kabli ( światłowód) tworzywem sztucznym – kolejna instalacja ZAMAK MERCATOR

Nowy rok, nowe wyzwania - ZAMAK MERCATOR zaprojektował, wykonał i zainstalował w pełni zautomatyzowaną  linię  ( własne sterowanie i automatyka ),

11.01.2018

Kolejne testy na urządzeniach ZAMAK MERCATOR – mieszanka pochodząca z recyklingu

Ciągłe poszerzanie wiedzy poprzez wszelkie nowe zadania i eksperymenty, to coś co lubimy najbardziej. Tym razem badania zleciła nam firma zajmująca się działaniami proekologicznymi.

08.01.2018

Badania na wytłaczarce dwuślimakowej laboratoryjnej 2x24 – przetwarzanie wysokonapełnionych żywic

Badania i innowacyjność są napędem każdej działalności, a w szczególności działalności biznesowej. W tym duchu wykonaliśmy kolejne udane testy i badania w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

02.01.2018

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Szanowni Państwo, Aby tradycji stało się zadość, również i w tym, nowym 2018 roku, przekazujemy Państwu niezwykłe dzieło – nasz kalendarz, który w całości poświęciliśmy symbolowi wolnej Polski – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

21.12.2017

Mówisz NEWEX, myślisz Zamak Mercator

Wspominaliśmy Państwu w artykule z przed kilku miesięcy, że mamy niezwykłą przyjemność uczestniczenia w prestiżowym unijnym projekcie pod nazwą NEWEX. Zasadniczo opiera się on na ścisłej współpracy partnerów z branży przemysłowej i jednostek naukowych uczelni z różnych krajów Unii Europejskiej. Wynikiem prac w tym wspólnym przedsięwzięciu, będą nowatorskie rozwiązania techniczne, ale i również niezwykle ważne kontakty i znajomości nawiązane między wszystkimi uczestnikami tego projektu.

20.12.2017

Współpraca z renomowanymi markami oraz nietypowe materiały – to co nas nakręca do działania!

Mimo zbliżającego się końca roku i świątecznej atmosfery, wciąż posuwamy się do przodu. Naszym kolejnym, bardzo ciekawym doświadczeniem było przeprowadzenie badań dla znanej marki kosmetycznej L’Oréal.

29.11.2017

ZAMAK MERCATOR w Biznes Lidze - nasze piłkarskie oblicze!

Mimo sennej, zimowej aury i dużej ilości pracy, zawsze znajdujemy czas na przyjemności. Nasza firmowa drużyna piłkarska biorąca udział w rozgrywkach Biznes Ligi, pnie się w rankingu co raz wyżej!

20.11.2017

Grupa Azoty nabywcą laboratoryjnej linii do granulacji marki ZAMAK MERCATOR

Jest nam niezwykle miło Państwa poinformować, że Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., dołączyła do grona usatysfakcjonowanych Klientów ZAMAK MERCATOR, kupując od nas laboratoryjną linię do granulacji.

20.11.2017

ZAMAK MERCATOR na konferencji w PAN w Warszawie. Szanse dla polskich instytucji

W dniu 16.11.2017 przedstawiciele firmy Zamak Mercator w ramach działań w programie NEWEX wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Państwowej Akademii Nauk ( PAN) w Warszawie.

15.10.2017

Przemysł medyczny - wytłaczarki Zamak Mercator dla rozwiązań medycznych

Lojalność Klientów buduje się latami m.in. jakością urządzeń oraz   partnerstwem w biznesie.  Nasz dotychczasowy Klient z Bielska Białej, kolejny raz zdecydował się zaufać marce ZAMAK MERCATOR i zakupił u nas następną wytłaczarkę do przetwórstwa tworzyw sztucznych w postaci granulatów do zastosowania w medycynie. Choć firma Klienta ma rodowód i akcjonariat w Niemczech, zdecydowała o zakupie produktu polskiego.

02.10.2017

Druk 3D - Kolejna linia do produkcji filamentu u polskiego producenta

Następna prężnie rozwijająca się polska firma z rejonu Warszawy, dołączyła do grona posiadaczy naszych linii. Druk 3D w Polsce z każdym miesiącem zwiększa zakres zastosowania. To z kolei powoduje wzrost zapotrzebowania na produkcję filamentu do druku 3D.

24.05.2017

Plastpol 2017 i pokazy w zakładzie w Skawinie

Szanowni Państwo, Cieszymy się, że możecie Państwo na tegorocznych targach Plastpol 2017 zapoznać się z urządzeniami wielu firm z kraju jak i z zagranicy. Co prawda, dominująca cześć wystawców poprzestała na prezentowaniu samych stoisk bez udziału pracujących maszyn i urządzeń, niemniej jednak warto poznać prezentowaną ofertę.

05.05.2017

Lepsze pomysły Zamak Mercator - mieszalniki z instalacją gazu obiegowego oraz stacja pakowania

W kwietniu br. firma Zamak Mercator, oddała do użytku dla jednego z europejskich koncernów z branży chemicznej innowacyjny system mieszalników z instalacją gazu obiegowego oraz stację pakowania. Zaprojektowana i wykonana linia, będzie pracowała dla lidera w produkcji metalicznych pigmentów proszkowych oraz farb i lakierów drukarskich. Z uwagi na specyfikę pracy, oddany do użytku system spełnia wymagania ATEX i SIL.

04.05.2017

Innowacyjne walcarki laboratoryjne dla prac badawczych

Nasi inżynierowie wiedzą, jak ważną częścią przemysłu są prace badawcze umożliwiające rozwój nowych technologii, dlatego naszą dumą projektową stają się najwyższej jakości walcarki laboratoryjne dla tworzyw sztucznych i gumy. I tym razem nasz produkt pracuje już w dziale R&D, jednej z największych firm z polskiej branży chemiczno kablowej.

05.04.2017

Mówisz NewEX, myślisz New Extruder - nowa wytłaczarka

ZAMAK MERCATOR to marka, która od lat kojarzy się z wyzwaniami. Ciekawe i skomplikowane projekty, jeszcze szersze doskonalenie umiejętności, nawiązywanie nowych kontaktów i przede wszystkim kreatywność i innowacyjność – to jest to, co nadaje naszej firmie równowagę  pracy i intelektualnego zaangażowania.

08.03.2017

Linia do wytłaczania i wulkanizacji profili – ZAMAK MERCATOR i nanokompozyty

Nanokompozyty są ciekawym, a może i trochę modnym przedmiotem badań naukowych na całym świecie. Zazwyczaj jednak w większości przypadków, ogromny potencjał tych nowoczesnych materiałów, czeka dopiero na wprowadzenie w obszar przemysłowy.  

20.01.2017

Zamak Mercator z kolejną wytłaczarką laboratoryjną w służbie nauki

Nowy Rok 2017 zaczął się dla ZAMAK MERCATOR niezwykle pomyślnie. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż na naszym koncie pojawił się kolejny projekt dla rozwoju polskiej nauki – nowa dwuślimakowa wytłaczarka laboratoryjna o ślimakach Ø12 mm.

09.01.2017

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Szanowni Państwo,     Bylibyśmy pewnie niespełnieni biznesowo i intelektualnie, gdybyśmy na Nowy Rok 2017, nie przygotowali kolejnych kart miesiąca z wybranymi dziełami, które należą do najcenniejszych i najpilniej strzeżonych skarbów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.

19.12.2016

Nowa wytłaczarka ZAMAK METCATOR do przetwórstwa mieszanek gumowych

Mamy przyjemność ogłosić oddanie kolejnej nowoczesnej wytłaczarki do przetwórstwa gumy - Rubber Black 90 wraz z głowicą krzyżową dla firmy Cooper Standard. Urządzenie spod marki ZAMAK MERCATOR  będzie pracować z syntetycznym kauczukiem EPDM do powlekania przewodów gumowych.

16.12.2016

Linia do filamentu ZAMAK MERCATOR znów podbija serce naszych klientów

W pełni świąteczno- zimowego nastroju, z wielką przyjemnością informujemy, iż właśnie została oddana kolejna linia do produkcji filamentu dla drukarek 3D oznakowana marką ZAMAK MERCATOR. Do grona naszych klientów dołączyła firma Mifon z Grodziska Mazowieckiego.

20.11.2016

Krakowscy studenci poznają innowacje firmy ZAMAK MERCATOR

W ramach współpracy firmy ZAMAK MERCATOR z Politechniką Krakowską w dniu  16.11.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjno- praktyczne dla studenów V roku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej z Politechniki Krakowskiej.

15.11.2016

Kolejny cykl edukacyjno-praktyczny dla polskich studentów

W dniu 14 listopada 2016 r. odwiedzili naszą firmę  studenci II roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Częstochowskiej.  

21.10.2016

Nowy model wytłaczarki do tworzyw ø20

Wytłaczanie  ma  wśród  metod  przetwórstwa  tworzyw  polimerowych  największe znaczenie, gdyż przetwarza się nią ponad połowę wytwarzanych tworzyw.

19.10.2016

Nowa wytłaczarka jednoślimakowa do mieszanek gumy!

Historia technologii wytłaczania sięga początków XIX wieku. W 1820 roku w Anglii Thomas Hancock chcąc odzyskać pozostałości gumy, której wyrobem się zajmował - wynalazł „mastykator”. Tak zostały opracowane pierwsze wytłaczarki i choć przez kolejne dziesięciolecia wiele się zmieniło w konstrukcji maszyn do wytłaczania, idea pozostała ta sama.  

06.10.2016

II Targi Przedsiębiorczości – Edukacja, Praca, Przyszłość

5 października br. odbyła się druga edycja Targów Przedsiębiorczości, organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Tematem przewodnim Targów była edukacja, perspektywy zawodowe i przyszłość dzisiejszej młodzieży.

21.09.2016

Zamak Mercator na Konferencji Naukowo-Technicznej

W dniu dzisiejszym zakończona została III Edycja Konferencji Naukowo-Technicznej pt. Polimery – Nauka – Przemysł. Jej organizatorami byli Politechnika Częstochowska, Zakład Przetwórstwa Polimerów Instytutu Technologii Mechanicznych oraz Towarzystwo Przetwórców Tworzyw Polimerowych SIMP.

18.08.2016

Rozwój rynku filamentu dla druku 3D

Technologia druku 3D, według przewidywań analityków z firmy Gartner na 2016 r. znajduje się w pierwszej dziesiątce strategicznych trendów technologicznych. W obszarze druku 3D największy rozwój dotyczy materiałów do druku 3D (filament, żyłka do druku 3D), jako że to one stanowią ograniczenie w zaspokojeniu potrzeb klientów w zakresie konkretnej właściwości fizycznej czy chemicznej pożądanego produktu finalnego.

05.08.2016

Konferencja Naukowo-Techniczna

W dniach 19-21 września 2016 roku w Lgocie Murowanej odbędzie się III Konferencja Naukowo-Techniczna pt. Polimery – Nauka – Przemysł. Jej organizatorami są Politechnika Częstochowska, Zakład Przetwórstwa Polimerów Instytutu Technologii Mechanicznych oraz Towarzystwo Przetwórców Tworzyw Polimerowych SIMP.

20.05.2016

Wyróżnienie dla Zamak Mercator na XX Targach PLASTPOL

W dniach 17-20 maja 2016 r. firma Zamak Mercator zaprezentowała swoje innowacyjne produkty podczas jubileuszowych XX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.

12.05.2016

Współpraca z firmą ABB

Firma Zamak Mercator realizuje badania z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz przetwórstwa gumy.

28.04.2016

Specjalistyczne badania tworzyw

W dniach 21 – 22.04.2016 wykonywaliśmy dla firmy SANTA MAROZZA próby wytłaczania tworzywa z dodatkami.

25.04.2016

PLASTPOL 2016 - pawilon D stoisko 53

Zapraszamy Państwa na prezentację maszyn z oferty naszej Firmy podczas XX Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2016

21.04.2016

Wschodnia ekspansja

Firma Zamak Mercator wykonała kolejną linię do produkcji filamentu przeznaczonego do drukarek 3D. Tym razem wśród nabywców linii znalazła się ukraińska firma ORDA Ltd. z siedzibą we Lwowie.

20.04.2016

Ligowy awans Zamak Mercator

Firmowa reprezentacja Zamak Mercator w piłce nożnej kolejny raz daje nam powody do dumy i zadowolenia.

15.04.2016

WITAMY NA NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Oddajemy do Państwa dyspozycji nową stronę internetową firmy Zamak Mercator.

18.03.2016

Maksymalna precyzja i kompaktowa budowa

Firma ZAMAK MERCATOR dysponując wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i budowie maszyn opracowała kolejne modyfikacje poprawiające sprawność i funkcjonalność oferowanych wytłaczarek.

09.03.2016

Światłowody polimerowe do specjalnych celów

Naukowcy z Pracowni Technologii Światłowodów Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, od wielu lat prowadzą projekty badawcze z sukcesami na skalę międzynarodową.

19.02.2016

Satysfakcja producenta

Pierwszy kwartał roku przyniósł kolejną realizację, tym razem dla międzynarodowej firmy z branży automotive Tristone Flowtech Poland.

17.02.2016

Zamak Mercator w czołówce grupy!

Firma Zamak Mercator to nie tylko precyzyjnie wykonane innowacyjne maszyny i urządzenia, ale i zgrany zespół, który zawsze dąży do celu. Zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch” całym sercem stawiamy na aktywny relaks.

05.01.2016

Kalendarz Zamak Mercator 2016

Firma Zamak Mercator kontynuując kilkunastoletnią już tradycję, w tym roku również wydała wspaniały kalendarz ścienny.

23.12.2015

Dynamiczny rozwój w branży druku 3D

Okres przedświąteczny okazał się dla naszej firmy wyjątkowo pracowity. Z sukcesem przeprowadziliśmy kolejne uruchomienie linii do produkcji filamentu do drukarek 3D w Hrubieszowie woj. Lubelskie.

19.11.2015

Studenci na ćwiczeniach w Zamak Mercator

18.11 br. odbyło się jedno z cyklicznych spotkań organizowanych w ramach współpracy firmy ZAMAK MERCATOR z Politechniką Krakowską. Dział produkcji odwiedzili studenci V roku Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej.

17.11.2015

Listopad rozpoczęliśmy kolejnym sukcesem!

3 listopada firma ZAMAK MERCATOR dostarczyła na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - nowoczesną linię laboratoryjną z wytłaczarką dwuślimakową RES - 2PC/16 A.

16.11.2015

Otrzymaliśmy Symbol Innowacji 2015

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Zamak Mercator Sp. z o.o. uzyskała tytuł „Symbol Innowacji 2015”.

17.07.2015

Sukces innowacyjnego produktu w Gliwicach - linia do filamentu

Technologia druku 3D w ostatnich latach udowodniła, że staje się rzemiosłem przyszłości – dzięki szybkiemu przygotowaniu wyobrażonego „prototypu” możliwe jest wytworzenie części, dla których tradycyjne metody są zbyt kosztowe lub niemożliwe.

16.07.2015

Dobra passa linii do produkcji filamentu do drukarek 3D

Pod koniec czerwca br. firma Zamak Mercator wykonała kolejną linię do produkcji filamentu przeznaczonego do drukarek 3D. Tym razem wśród nabywców linii znalazł się nowoczesny Park Naukowo-Technologiczny w Puławach.

16.06.2015

Nowa linia do produkcji filamentu (żyłki) dla firmy RICO 3D

Równolegle do prezentacji naszych urządzeń podczas Międzynarodowych Targów PLASTPOL w Kielcach, dostarczaliśmy pełną linię do produkcji żyłki (filamentu) dedykowanej dla drukarek 3D.

25.05.2015

Dostawa linii do granulacji i profili WPC

Zamak Mercator Sp. z o.o. dostarczył do P.P.U. INTERMET Sp. z o.o. dwie innowacyjne, proekologiczne linie do produkcji kompozytów w oparciu o mączkę drzewną (WPC).

16.04.2015

Made in Poland - wytłaczarka dla Cooper Standard Serbia

Precyzja wykonania się opłaca. Tym razem dostarczyliśmy kolejną wytłaczarkę EHP-32 do tworzyw sztucznych – naszym klientem została firma Cooper Standard Serbia doo w Serbii.

03.04.2015

Innowacyjne urządzenia dla: Polimarky, Synthos i Uniwersytetu Sabanci w Turcji.

Marzec bieżącego roku okazał się dla firmy Zamak Mercator Sp. z o.o. niezwykle pracowitym okresem – w tym krótkim czasie dostarczyliśmy trzy kompletne, nowoczesne i innowacyjne maszyny oraz linie produkcyjne do naszych kooperantów w kraju i za granicą.

16.02.2015

Nowy rok, nowe wyzwania – wytłaczarka dla Cooper Standard Polska

Nowy rok 2015 firma Zamak Mercator zainaugurowała dostarczeniem przemysłowej wytłaczarki jednoślimakowej EHP-32 dla firmy Cooper Standard Polska Sp. z o.o. w Bielsku-Białej. Nie pierwszy raz firma Cooper Standard, światowy lider w produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej, obdarza nas swoim zaufaniem.

29.12.2014

Wtryskarka laboratoryjna dla UMCS w Lublinie

Miło nam poinformować, że nasza firma kończy pomyślny rok 2014 dostarczeniem kolejnej innowacyjnej wtryskarki dla jednego z polskich akademickich ośrodków badawczych.

12.12.2014

Konkurs INNOWACJA+ Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

W listopadzie bieżącego roku firma Zamak Mercator dostarczyła dwie wyspecjalizowane wytłaczarki dla P.P.U. INTERMET Sp. z o.o. z siedzibą w Człuchowie. Zaprojektowane i wykonane przez nas maszyny są częścią inwestycji mającej na celu przetwarzanie materiałów odpadowych, takich jak tworzywa i mączka drzewna, w pełnowartościowe tworzywo WPC (Wood Plastic Composit).

25.11.2014

Linia do produkcji kabli światłowodowych

Zamak Mercator oferuje kompletne linie do produkcji kabli, które mogą być wyposażone między innymi w:

26.09.2014

Innowacyjne wytłaczarki do gumy dla Vorwerk Dichtungssysteme Polska

Miło nam poinformować, że na przełomie sierpnia i września br. nasza firma dostarczyła do firmy Vorwerk Dichtungssysteme Polska Sp. z o.o. w Środzie Śląskiej dwie nowe wytłaczarki ϕ60 i ϕ45, które zastąpiły dotychczas stosowane wytłaczarki niemieckiego producenta.

27.06.2014

Walcarka laboratoryjna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Dnia 27.06.2014r. nasza firma dostarczyła i zainstalowała nową walcarkę laboratoryjną do tworzyw i gumy - model 150/280 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

07.05.2014

27-30.05.2014 Targi PlastPol - Zamak Mercator pawilon D stoisko 53

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas XVIII edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, która odbędzie się w dniach 27 - 30 maja 2014 na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce.

04.04.2014

Międzynarodowe Targi WIRE w Dusseldorfie

Dziękujemy wszystkim firmom, które odwiedziły stoisko firmy ZAMAK MERCATOR podczas Międzynarodowych Specjalistycznych Targów dla Przemysłu Kabli i Drutu Wire 2014, które odbyły się w dniach 7-11 kwietnia 2014 r. w Dusseldorfie.

01.04.2014

Laboratoryjna wytłaczarka dwuślimakowa na Politechnice Lubelskiej

W grudniu 2013 roku do Centralnego Laboratorium Wdrożeń Politechniki Lubelskiej została dostarczona wytłaczarka dwuślimakowa EHP 2x20 Sline, wyposażona w cylinder z wkładkami wykonanymi w innowacyjnej technologii HIP, głowicę oraz mobilny system granulacji.

01.04.2014

Linia do wytłaczania profili gumowych w Mazanowicach

W lutym 2014 do firmy Gumotest w Mazanowicach została dostarczona linia do wytłaczania profili gumowych, wyposażona w innowacyjne piece wulkanizacyjne IR.

30.03.2014

Linia do badania włókien dla Akademii w Bielsku Białej

W grudniu 2013 roku w ramach budowy kompleksu innowacyjnych laboratoriów Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, została zainstalowana linia do badania włókien z tworzyw sztucznych.

03.03.2014

Linia technologiczna - włókna auksetyczne

W lutym 2013 w Laboratorium Materiałów Kompozytów i Polimerów Politechniki Rzeszowskiej została zainstalowana linia laboratoryjna do otrzymywania włókien auksetycznych. Na potrzeby laboratorium linię zakupiła Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego w Rzeszowie.

01.01.2014

TEST2

Pobierz ►

Archiwum

  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014