2019-06-17

Szybka, tania i czysta produkcja? Wybierz wtryskarki elektryczne TOYO!

Obecnie zmierzamy w kierunku społeczeństwa bardziej świadomego ekologicznie, co jest widoczne poprzez wprowadzane przepisy i regulacje zarówno na rynku światowym, jak i krajowym. Ostatni rok przyniósł znaczną podwyżkę cen energii elektrycznej. Jest to spowodowane między innymi trzykrotnym wzrostem ceny pozwoleń na emisję CO2. Duże i szybkie skoki cen energii zaczęły mieć kluczowy wpływ na podwyższenie kosztów procesów produkcji. W związku z tym warto przemyśleć uzupełnienie przez producentów swojego parku maszynowego energooszczędnymi maszynami o napędzie elektrycznym, których użytkowanie na świecie staje się coraz bardziej popularne.

Podczas planowania zakupu nowych maszyn należy dokonać analizy kosztów ich długofalowej eksploatacji. Dla wielu producentów, którzy wykorzystują na co dzień wtryskarki w procesie wytwarzania swoich produktów, jednym z największych kosztów z jakimi spotykają się jest koszt zużycia energii elektrycznej. Kluczem do zmniejszenia nakładów finansowych na produkcję jest wykorzystanie w pełni elektrycznych maszyn, w których energia elektryczna jest bezpośrednio zamieniana na energię kinetyczną, mających najlepszą wydajność energetyczną, ponieważ nie ma w nich przejścia z energii elektrycznej na ciśnienie hydrauliczne, a następnie na energię kinetyczną. Załóżmy, że zużycie energii elektrycznej przez jedną typową wtryskarkę hydrauliczną wynosi ok. 30 kW/h, natomiast dla wtryskarki elektrycznej TOYO zużycie wynosi niecałe 12 kW/h. Różnica energii między dwoma urządzeniami wykorzystywanymi w ten sam sposób wynosi 18 kW/h. Zakładając, że każda z maszyn będzie pracować 5000 godzin rocznie, po roku wybierając wtryskarkę TOYO zaoszczędzimy 90 000 kWh. Jaka będzie jednak oszczędność, jeśli pomyśli się o producencie, który w swoim zakładzie posiada 50 takich wtryskarek? Wybierając wtryskarki całkowicie elektryczne, a w dodatku o niskim zużyciu energii, producent jest w stanie zaoszczędzić nawet do 4,5 miliona kWh rocznie, co w perspektywie 10 lat daje 45 milionów kWh!

Powszechnym problemem, z którym borykają się użytkownicy wtryskarek hydraulicznych są zmiany temperatury pracy oleju w trakcie trwania produkcji, które przekładają się w negatywny sposób na stabilność procesu wtryskiwania. W wyniku niestabilnej pracy wtryskarki hydraulicznej w czasie, parametry produkcji mogą ulegać zmianie. Natomiast kolejną zaletą wtryskarek elektrycznych jest również ich bezolejowość, co oznacza, że można zapomnieć o wykorzystaniu oleju hydraulicznego w układzie wtryskarki, stałym monitorowaniu stanu urządzeń oraz niebezpiecznych wyciekach oleju, a co się z tym wiąże – częstych naprawach, i w efekcie cieszyć się z obniżonych kosztów użytkowania wtryskarek TOYO. Korzystając z wtryskarek elektrycznych znikają koszty związane z obsługą instalacji hydraulicznej.

Tym, co wyróżnia wtryskarki TOYO na tle innych są wtryskarki o najlepszym wykorzystaniu powierzchni w branży. Jest to wynikiem zaprojektowanego na nowo mechanizmu wtrysku oraz innowacyjnej koncepcji konstrukcji, które wspólnie wpłynęły na zmniejszenie rozmiaru urządzenia, co przyczyni się do efektywnego wykorzystania powierzchni fabryki, a jak wiadomo każdy m2 powierzchni hali kosztuje. Co więcej, japońska marka TOYO docenia współpracę nauki z przemysłem. Podczas kooperacji z Uniwersytetem Kyoto na skutek badań opracowano jednostkę zamykania formy serii Si-6, która jest wyposażona między innymi w technologię „zamka typu V” gwarantującą idealne zamknięcie formy. Dodatkowo powtarzalność osi napędzanych serwomechanizmami elektrycznymi jest co najmniej 10 razy większa niż osi napędzanej hydraulicznie. Dzięki temu cel producenta wykorzystującego technologię wtrysku, jakim jest otrzymanie perfekcyjnie wykonanej partii produktu w możliwie najkrótszym czasie zostaje osiągnięty.

Jako autoryzowany dealer marki TOYO w Polsce firma ZAMAK MERCATOR zaprasza do kontaktu w celu zapoznania się z proponowaną ofertą wtryskarek.

Zobacz także:

Przemysł 4.0 - sieci komunikacyjne

Biodegradowalny filament - przyszłość druku 3D

Postaw na polskiego producenta walcarek!

Najbardziej innowacyjne rozwiązania w badaniach tworzyw sztucznych

Filament do drukarki 3D – od tego zależy jakość Twojego produktu!

Druk 3D – inwestycja w przyszłość

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


Zadzwoń