PL | EN

2021-07-16

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Polskie wytłaczarki jednoślimakowe i linie produkcyjne do przetwarzania mieszanek gumowych, kauczukowych oraz silikonowych seria BLACK i GREEN:Zamak Mercator jest jednym z nielicznych polskich producentów, a jedynym z ponad 70-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowie kompletnych linii przemysłowych oraz laboratoryjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych i mieszanek gumy i silikonu.Wytłaczarki jednoślimakowe Zamak Mercator do przetwarzania mieszanek gumy, kauczuku oraz silikonu, są używane w wielu polskich i międzynarodowych zakładach.Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży przetwórstwa gumy i silikonu, stosujemy sprawdzone rozwiązania techniczne, nie obawiając się jednocześnie nieznanych dotychczas innowacyjnych pomysłów.W zależności od potrzeb klienta, które mają decydować o sukcesie jego biznesu, zawsze dobieramy takie wytłaczarki, które te oczekiwania zagwarantują. W ofercie Zamak Mercator można znaleźć wytłaczarki z serii BLACK i GREEN: seria BLACK- doskonale sprawdza się podczas produkcji większych materiałów gumowych, a jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach, z bardzo dużym obciążeniem i sięgającym nawet 700 bar ciśnieniem. seria GREEN – dedykowana do produkcji wyrobów z gumy i silikonu, przy lżejszych warunkach pracy i sięgającym max 400 bar ciśnieniu. Wielu naszych Klientów wybrało linie z zastosowanymi wytłaczarkami, odnajdując w nich wiele zalet i korzyści, takich jak chociażby: nowoczesne systemy automatyki i sterowania, funkcjonalne ekrany dotykowe, innowacyjne układy grzewczo-chłodzące, precyzyjną i wiarygodną regulację temperatury, dokładne pomiary wartości fizycznych produktu, precyzyjne działanie wg. zadanych receptur, zdalną obsługę serwisową za pomocą Ethernet Wytłaczarka jednoślimakowa do mieszanek gumowych fi 60

W zależności od wymagań Klienta, opisane wytłaczarki mogą pracować jako samodzielne urządzenia, ale też co wydaje się praktyczniejszym wykorzystaniem, jako jeden z elementów gotowej linii produkcyjnej do wulkanizacji mieszanek gumowych (kauczukowych) i silikonowych.

Wówczas tak skonfigurowana linia składa się z wytłaczarki ze średnicą ślimaka fi 60/90 i L/D 20, głowicy wytłaczarskiej, pieca szokowego IR, pieca tunelowego IR, wanny chłodzącej, odciągu gąsienicowego oraz urządzenia pomiarowego i systemu cięcia oraz konfekcjonowania produktu.

 Wymienione składowe linii, są wykonane w Polsce, a zastosowane komponenty np. sterowania są znanych europejskich producentów.

„Nasze maszyny są w stu procentach Made in Poland. Od samego początku tworzymy urządzenia w Polsce, w naszym zakładzie w Skawinie. W swojej działalności łączymy kompetencje z nowoczesnymi rozwiązaniami i najnowszymi trendami w branży, a wieloletnie doświadczenie jest dla Klientów gwarancją spełnienia wszystkich oczekiwań.” – stwierdza Bogusław Kiszka , prezes zarządu. – „Produkowana przez nas urządzenia wyróżniają się na tle międzynarodowej konkurencji innowacyjnymi rozwiązaniami.”

Segment pieca tunelowego IR do wulkanizacji

We właściwym doborze pomogą eksperci Zamak Mercator i dobiorą odpowiednią konfigurację wytłaczarki lub, co może być większym wyzwaniem, zaproponują kompletną linię produkcyjną. Zamak Mercator uczestniczy również w prestiżowym unijnym projekcie „NEWEX”, który opiera się na współpracy partnerów z branży przemysłowej i uniwersyteckich jednostek naukowych z krajów Unii Europejskiej. Wynikiem prac w tym przedsięwzięciu są nowatorskie rozwiązania techniczne, ale i też ważne kontakty oraz znajomości nawiązane między wszystkimi uczestnikami.

Odciąg gąsienicowy

Zobacz także:

Nowe ciągi wulkanizacyjne

Instalacja wytłaczarki dwuślimakowej RES-2P/12A Explorer

Linie do wykonania rurek z tworzywa dla przemysłu medycznego

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


Zadzwoń