2022-07-06

Wiercenie głębokich otowrów do 4m

Głęboki otwór jest klasyfikowany na podstawie stosunku głębokości do średnicy co najmniej 10:1 (przy min fi 10mm). Wiercenie głębokich otworów jest stosowane w wielu zastosowaniach przemysłowych, jednak jego pochodzenie wywodzi się z potrzeby wiercenia bardzo dokładnych i prostych luf, gdzie stosunek głębokości do średnicy może przekraczać 20:1 (przy max fi 150mm i długości do 4000mm).

Do wiercenia głębokich otworów potrzebne są specjalne narzędzia skrawające, które umożliwiają przepływ większej ilości chłodziwa do i z otworu w celu usunięcia wiórów. W przypadku większości zastosowań związanych z wierceniem głębokich otworów wymagane są również specjalne maszyny oraz specjalne oprzyrządowanie.

Specjalistyczne maszyny składają się z podwójnych wrzecion, które obracają obrabiany przedmiot wraz z narzędziem skrawającym, tworząc bardzo dokładne i proste wiercenie. Stosujemy metoda wiercenia głębokich otworów, która wykorzystuje długie i cienkie narzędzie tnące do wykonywania bardzo dokładnych i prostych otworów w obrabianych przedmiotach, wykraczających poza możliwości konwencjonalnych wierteł. Wiertła lufowe różnią się od wierteł konwencjonalnych tym, że mają pojedynczą, prostą krawędź skrawającą i jeden wewnętrzny otwór na chłodziwo.

Chłodziwo pod ciśnieniem jest podawane przez otwór wewnętrzny, a wióry są odprowadzane przez pojedynczy rowek wzdłuż chwytu.
Oferujemy wiercenie głębokich otworów od fi10mm do fi150mm , długość maksymalna: 4000 mm

Zobacz także:

Odbudowa oraz modernizacja układów uplastyczniających do wytłaczarek

Projektowanie oraz budowa instalacji przemysłowych

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


Zadzwoń