PL | EN
Testy na naszej dwuślimakowej wytłaczarce laboratoryjnej 2x24 mm do tworzyw sztucznych

Testy na naszej dwuślimakowej wytłaczarce laboratoryjnej 2x24 mm do tworzyw sztucznych

W ostatnim czasie naszą firmę odwiedziła jednostka badawcza z sektora chemii organicznej, z zamiarem wykonania testów na naszej dwuślimakowej wytłaczarce laboratoryjnej 2x24 mm. Celem badań było sprawdzenie czy otrzymany produkt w procesie wytłaczania będzie miał pożądane właściwości jako materiał, który później ma zostać wykorzystany w produkcji katalizatora.

W trakcie wykonywania testów w naszym dziale badań dążyliśmy do określenia jak zmiana wzajemnej ilości składników katalizatora wpływa na jego właściwości.

W procesie badań ważne było zbadanie właściwości mechanicznych oraz potwierdzenie, iż możliwe jest przeniesienie wyników uzyskanych w skali laboratoryjnej do skali produkcji przemysłowej.


Badania zakończyły się sukcesem, a końcowy wytłoczony produkt posiadał pożądane właściwości chemiczne oraz mechaniczne. W późniejszych etapach prac badawczych będzie on cięty na krótkie elementy, by w procesie wypalania uzyskać swoje ostateczne właściwości.
Jeśli są Państwo zainteresowani takim lub podobnym urządzeniem, zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Profesjonalne wytłaczarki dwuślimakowe badawcze, na których możesz polegać

Zamak Mercator jest producentem wytłaczarek laboratoryjnych dwuślimakowych o średnicach ślimaków 2 x 12/2 x16/2 x 20/2 x 24 mm współbieżnych oraz przeciwbieżnych o zakresie L/D do 48 o konstrukcji modułowej i nie modułowej. Konstrukcja wytłaczarek oparta jest o innowacyjne założenia konstrukcyjne nowoczesne komponenty i jest oparta o wieloletnie doświadczenie zebrane w przemyśle przetwórstwa tworzyw.

Wytłaczarki badawcze Zamak Mercator zapewniają naukowcom wysoką zdolność do odwzorowania i projektowania procesów przemysłowych w warunkach laboratorium badawczego. Ze względu na wysoką złożoność procesu wytłaczania, wytłaczarka badawcza powinna posiadać wszystkie możliwości wytłaczarek przemysłowych a nawet je przewyższać.

Nasze wytłaczarki badawcze są wiarygodne i powtarzalne. Czas przygotowania do kolejnych badań jest krótki. W praktyce laboratorium badawczego spełnienie takiego założenia oznacza, że w krótkim czasie wytłaczarka musi osiągnąć i ustabilizować zadane przez naukowca parametry pracy. Zmiany zadanych parametrów musza być wiarygodne, powtarzalne i szybkie. Wszystkie dane pomiarowe muszą być wiarygodne.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń