PL | EN
Wytłaczarki do gumy i silikonu – nowe mieszanki, nowe ekstrudery

Wytłaczarki do gumy i silikonu – nowe mieszanki, nowe ekstrudery

Rynek wyrobów z gumy i silikonu rośnie. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na wyroby z gumy i silikonu o wysokiej jakości oraz zróżnicowanym przeznaczeniu, producenci z coraz większą uwagą podchodzą do udoskonalania receptur mieszanek stosowanych do produkcji. W skład mieszanek wchodzą zazwyczaj różne rodzaje kauczuku oraz pozostałe dodatki, mające wpływ na końcowe właściwości produktu. Mieszanki przeznaczone do wytłaczania gumy i silikonu cechują się pożądanymi właściwościami. Aby dostarczyć klientowi odpowiedni produkt oprócz odpowiedniej mieszanki i technologii należy posiadać linie do wytłaczania i wulkanizacji, które pozwolą wytworzyć produkt, którego oczekuje klient.

Produkty z gumy i silikonu wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania klientów

W obecnym momencie, na rynku funkcjonuje wielu dostawców mieszanek gumy i silikonu, którzy specjalizują się w tworzeniu dobrych produktów. Dopracowali oni technologiczne procesy wytwarzania produkcji do perfekcji. Po opracowaniu optymalnego składu mieszanki do produkcji, kluczowym czynnikiem wyróżniającym producenta na tle konkurencji, pod kątem jakości sprzedawanych produktów, są maszyny i linie produkcyjne do wytłaczania, które zostaną zastosowane w procesie wytwarzania produktów z gumy i silikonu. Dlatego ważne jest wybranie wytłaczarek do gumy lub silikonu, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.
Odpowiedni dobór urządzeń do wytłaczania i wulkanizacji jest niezwykle ważny w dwóch obszarach działalności biznesowej. Pierwszym obszarem oczywiście jest produkcja. Jednak, aby dobrze produkować należy prowadzić badania. Celem takich badań jest znalezienie odpowiedzi na pytanie jak dobrze produkować. Jak wytworzyć produkt, który będzie pożądany przez klientów.
Wytłaczanie jest jedną z głównych metod przetwórstwa gumy i silikonu. Techniką wytłaczania produkuje się takie wyroby jak.: węże, sznury o różnych profilach, uszczelki, kable oraz wiele półproduktów o zróżnicowanym przeznaczeniu. W związku z tym, kluczowym elementem podczas zakupu linii do wytłaczania gumy i silikonu jest wybór producenta, który odpowiednio dobierze i dostosuje sprzęt do potrzeb klienta.
Zamak Mercator posiada w swojej ofercie wytłaczarki oraz linie do wytłaczania gumy i silikonu od niewielkich linii przeznaczonych do prowadzenia badań do linii służących do wydajnej produkcji wyrobów z gumy i silikonu. Wytłaczarki oraz linie są projektowane i dobierane do każdego projektu indywidualnie, zarówno pod względem wielkości, typu maszyny jak i pod względem geometrii ślimaka. Wszystko po to, aby zapewnić perfekcyjne dopasowanie wytłaczarki, narzędzi i przetwarzanych materiałów oraz wytłaczanych profili.
Wytłaczarki do gumy i silikonu Zamak Mercator, ze względu na swoją innowacyjną konstrukcję, doskonale sprawdzą się podczas pracy nawet w trudnych warunkach z wysokimi ciśnieniami i dużym obciążeniem. Sekretem ich niezawodnego działania są m.in: wysokie możliwe do osiągnięcia w trakcie pracy momenty obrotowe oraz zapewnienie stałego maksymalnego momentu obrotowego w całym zakresie prędkości przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.
Dodatkową zaletą jest wyposażenie wytłaczarek ora linii do wytłaczania gumy i silikonu opracowanych przez Zamak Mercator w mechanizm zamknięcia klinowego z napędem hydraulicznym oraz zawiasem podtrzymującym głowicę, który umożliwia jej otwieranie i zamykanie przy użyciu niewielkiej siły, nawet w przypadku głowic o dużej masie. Technologia mocowania głowicy 3D pozwala na współpracę z zamknięciem klinowym, polegającą na centrowaniu głowicy względem cylindra w trakcie zamykania. Jest to rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo i wygodę pracy. Cały proces jest kontrolowany poprzez sterownik urządzenia oraz system bezpieczeństwa, który wykorzystuje sygnalizację optyczną oraz dźwiękową.
Ekologiczne termoregulatory zastosowane w wytłaczarkach posiadają doskonałe parametry techniczne i jednocześnie są proste w obsłudze. Trwałe i wytrzymałe komponenty gwarantują niezawodność działania oraz możliwie największą dokładność termostatowania, co przekłada się bezpośrednio na jakość otrzymanych elementów gumowych.
W związku z obserwowanym rozwojem w sektorze przetwórstwa gumy i silikonu spowodowanym wysokimi wymaganiami klientów jakie stawiane są nowoczesnym produktom, producenci wyrobów gumowych i silikonowych dokładają wszelkich starań by ich produkty były wysokiej jakości oraz spełniały indywidualne oczekiwania klientów. Oferta wytłaczarek ZAMAK MERCATOR jest więc kierowana do producentów, którym zależy na tym, aby ich produkty były bezkonkurencyjne i słynęły jako wyroby gumowe najwyższej jakości.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń