PL | EN
NEWEX- Skawina październik 2019

NEWEX- Skawina październik 2019

Podczas kolejnego etapu projektu, który miał miejsce w naszym zakładzie produkcyjnym w Skawinie zaprezentowano oraz omówiono wykonany model tzw. tulei obrotowej cylindra wytłaczarki. W ramach projektu odbyła się prezentacja prowadzona przez Pana mgr inż. Sławomira Knapika - głównego konstruktora, pt. "Gotowy do użytku model segmentu tulei obrotowej uzyskany dzięki szybkiemu prototypowaniu i jego wygląd docelowy". W prezentacji zostały omówione etapy projektowania z wykorzystaniem technik konwencjonalnych w porównaniu do etapów projektowania procesów projektowania wspomaganych komputerowo CAD/CAM.

Znany Państwu międzynarodowy projekt NEWEX w którym uczestniczy Zamak Mercator nabiera rozpędu.


Zademonstrowano element tulei wykonany przy użyciu pięcioosiowej frezarko tokarki CNC. Nie można mieć wątpliwości że technologia wspomagania komputerowego CAD / CAM skraca czas konieczny na przygotowanie projektu. Obrabiarka CNC zapewnia bardzo wysoką precyzje wykonania detalu.
Wykorzystując obecność naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach (Słowacja) oraz Uniwersytetu z Minho (Portugalia), Zamak Mercator zaprezentował również badania materiałów podczas ich wytłaczania na wytłaczarce laboratoryjnej 2x24. Oceniając uzyskany materiał po wytłaczaniu, uczestnicy spotkani zagłębili się w dyskusji dotyczącej optymalizacji układu uplastyczniającego dedykowanego do otrzymywania kompozytów polimerowych, o wysokim stopniu napełnienia takimi dodatkami jak: włókno szklane, talk, włókno węglowe, kreda, mączka drzewna, kulki szklane, proszki metali, modyfikatory udarności, uniepalniacze, proszki polimerowe, nanododatki.
Kolejne spotkanie przedstawicieli nauki i przedstawicieli biznesu, potwierdza konieczność ścisłej współpracy między takimi jednostkami, ponieważ umożliwia to szybkie konfrontowanie tez i wyobrażeń naukowców z realnymi zagadnieniami technicznymi z którymi się styka na co dzień podmiot projektujący i wykonujący maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Zobacz także:

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków 2019

Biblioteka opublikowanych prac naukowych– Laboratoryjne wytłaczarki, walcarki Zamak Mercator

Zamak Mercator na targach PLASTPOL 2019

Japońskie elektryczne wtryskarki TOYO w Grupie Azoty S.A. w Grzybowie

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2018 r.

Zamak Mercator na targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

Wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej w siedzibie Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń