PL | EN
NEWEX- Skawina październik 2019

NEWEX- Skawina październik 2019

Podczas kolejnego etapu projektu, który miał miejsce w naszym zakładzie produkcyjnym w Skawinie zaprezentowano oraz omówiono wykonany model tzw. tulei obrotowej cylindra wytłaczarki. W ramach projektu odbyła się prezentacja prowadzona przez Pana mgr inż. Sławomira Knapika - głównego konstruktora, pt. "Gotowy do użytku model segmentu tulei obrotowej uzyskany dzięki szybkiemu prototypowaniu i jego wygląd docelowy". W prezentacji zostały omówione etapy projektowania z wykorzystaniem technik konwencjonalnych w porównaniu do etapów projektowania procesów projektowania wspomaganych komputerowo CAD/CAM.

Znany Państwu międzynarodowy projekt NEWEX w którym uczestniczy Zamak Mercator nabiera rozpędu.


Zademonstrowano element tulei wykonany przy użyciu pięcioosiowej frezarko tokarki CNC. Nie można mieć wątpliwości że technologia wspomagania komputerowego CAD / CAM skraca czas konieczny na przygotowanie projektu. Obrabiarka CNC zapewnia bardzo wysoką precyzje wykonania detalu.
Wykorzystując obecność naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Koszycach (Słowacja) oraz Uniwersytetu z Minho (Portugalia), Zamak Mercator zaprezentował również badania materiałów podczas ich wytłaczania na wytłaczarce laboratoryjnej 2x24. Oceniając uzyskany materiał po wytłaczaniu, uczestnicy spotkani zagłębili się w dyskusji dotyczącej optymalizacji układu uplastyczniającego dedykowanego do otrzymywania kompozytów polimerowych, o wysokim stopniu napełnienia takimi dodatkami jak: włókno szklane, talk, włókno węglowe, kreda, mączka drzewna, kulki szklane, proszki metali, modyfikatory udarności, uniepalniacze, proszki polimerowe, nanododatki.
Kolejne spotkanie przedstawicieli nauki i przedstawicieli biznesu, potwierdza konieczność ścisłej współpracy między takimi jednostkami, ponieważ umożliwia to szybkie konfrontowanie tez i wyobrażeń naukowców z realnymi zagadnieniami technicznymi z którymi się styka na co dzień podmiot projektujący i wykonujący maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń