PL | EN
Otrzymaliśmy Symbol Innowacji 2015 dla Zamak Mercator

Otrzymaliśmy Symbol Innowacji 2015 dla Zamak Mercator

Niezmiernie miło nam poinformować, że firma Zamak Mercator Sp. z o.o. uzyskała tytuł „Symbol Innowacji 2015”.

Kapituła Programu z uznaniem pochyliła się nad nowatorskimi rozwiązaniami opracowanymi przez nasz dział badawczo-rozwojowy, a przede wszystkim nad najwyższej jakości wytłaczarkami laboratoryjnymi. Kapituła doceniła również dbałość o tradycję i dziedzictwo dawnego Zakładu Maszyn Kablowych w Krakowie.

Głównym celem projektu zgłoszonego przez firmę Zamak Mercator do konkursu SYMBOL INNOWACJI 2015 był wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy w wymagającej branży producentów maszyn i urządzeń. Cel osiągnęliśmy poprzez realizację projektu badawczego, skutkującego wprowadzeniem nowatorskich rozwiązań, a także stworzeniem dwóch prototypów urządzeń laboratoryjnych - wytłaczarek. W wyniku realizacji zaawansowanych technologicznie prac badawczo-rozwojowych o wysokim stopniu naukowym w powstałych prototypach wytłaczarek dwuślimakowych zastosowano nowatorski układ plastyfikujący.
W związku z tym projektem zostały zgłoszone i zarejestrowane w Urzędzie Patentowym dwa wynalazki tj. procedura pomiaru siły osiowej działającej na cylinder wytłaczarki ślimakowej oraz sposób dystrybucji tworzywa w wytłaczarce ślimakowej z obiegiem powrotnym, które korzystają już z ochrony własności przemysłowej.

Realizacja projektu stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynkowe ze strony odbiorców wytłaczarek, tj. laboratoriów i instytutów badawczych. Klienci oczekiwali lepszych parametrów technicznych w odniesieniu do średnicy ślimaka, momentu obrotowego [Nm] i mocy [kW], a także optymalizacji procesów i większych możliwości w zakresie przeprowadzanych na tych urządzeniach badań. Nasze prototypowe wytłaczarki pozwalają badać tworzywa z grupy tworzyw charakteryzujących się wysokimi oporami podczas procesu wytłaczania, a w szczególności poliamidów i tworzyw konstrukcyjnych. Ponadto nasze urządzenia cechuje większa trwałość.

Jesteśmy niezwykle dumni, że praca naszych inżynierów po raz kolejny została doceniona.

Zobacz także:

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

NEWEX- Skawina październik 2019

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków 2019

Biblioteka opublikowanych prac naukowych– Laboratoryjne wytłaczarki, walcarki Zamak Mercator

Zamak Mercator na targach PLASTPOL 2019

Japońskie elektryczne wtryskarki TOYO w Grupie Azoty S.A. w Grzybowie

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2018 r.

Zamak Mercator na targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń