PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością składamy na Państwa dłonie nasze kolejne dzieło – kalendarz na 2019 rok, którego karty zostały ozdobione rysunkami ze zbioru pt. „Album Konfederacyi Barskiej 1768-1772” autorstwa Kajetana Saryusza-Wolskiego.

Niezmiennie, dzięki wieloletniej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, mamy możliwość odkrycia najpiękniejszych oraz najbardziej strzeżonych skarbów, które można znaleźć w jej bogatych zbiorach.


Kajetan Saryusz Wolski to wybitny, jednak niestety odrobinę zapomniany, polski malarz, który w swojej twórczości zajmował się przede wszystkim heraldyką - malował herby, kartusze, godła, flagi i sztandary.
Do pracy używał tylko piórka lub akwareli, a jego dzieła do tej pory zachwycają nasyconymi kolorami oraz troską o nawet najmniejsze szczegóły.
Nasz nowy kalendarz został dopełniony ilustracjami z „Albumu Konfederacyi Barskiej 1768-1772”, który powstał w Krakowie w 1899 roku. Każdy z dwunastu rysunków przedstawia elementy związane z historycznym związkiem zbrojnym patriotów polskich, powstałym w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku. Wszystkie malunki fascynują precyzją wykonania, intensywnymi barwami i ciekawą kompozycją. Każda z kart zawiera także autorskie podpisy Wolskiego, co nadaje niebywałą autentyczność całemu dziełu.


Wierzymy, że podobnie jak w latach poprzednich, zaprezentowany kalendarz oprócz walorów praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całą twórczością
Kajetana Saryusza-Wolskiego oraz pogłębienia historii XVIII-wiecznej Polski.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha w Nowym Roku, pozostają:

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Kalendarz Zamak Mercator 2016

Kalendarz Zamak Mercator 2015

Kalendarz Zamak Mercator 2014

Kalendarz Zamak Mercator 2013

Kalendarz Zamak Mercator 2012

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń