PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością składamy na Państwa dłonie nasze kolejne dzieło – kalendarz na 2019 rok, którego karty zostały ozdobione rysunkami ze zbioru pt. „Album Konfederacyi Barskiej 1768-1772” autorstwa Kajetana Saryusza-Wolskiego.

Niezmiennie, dzięki wieloletniej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, mamy możliwość odkrycia najpiękniejszych oraz najbardziej strzeżonych skarbów, które można znaleźć w jej bogatych zbiorach.


Kajetan Saryusz Wolski to wybitny, jednak niestety odrobinę zapomniany, polski malarz, który w swojej twórczości zajmował się przede wszystkim heraldyką - malował herby, kartusze, godła, flagi i sztandary.
Do pracy używał tylko piórka lub akwareli, a jego dzieła do tej pory zachwycają nasyconymi kolorami oraz troską o nawet najmniejsze szczegóły.
Nasz nowy kalendarz został dopełniony ilustracjami z „Albumu Konfederacyi Barskiej 1768-1772”, który powstał w Krakowie w 1899 roku. Każdy z dwunastu rysunków przedstawia elementy związane z historycznym związkiem zbrojnym patriotów polskich, powstałym w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku. Wszystkie malunki fascynują precyzją wykonania, intensywnymi barwami i ciekawą kompozycją. Każda z kart zawiera także autorskie podpisy Wolskiego, co nadaje niebywałą autentyczność całemu dziełu.


Wierzymy, że podobnie jak w latach poprzednich, zaprezentowany kalendarz oprócz walorów praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całą twórczością
Kajetana Saryusza-Wolskiego oraz pogłębienia historii XVIII-wiecznej Polski.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha w Nowym Roku, pozostają:

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Kalendarz Zamak Mercator 2016

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń