PL | EN
Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Polskie wytłaczarki jednoślimakowe i linie produkcyjne do przetwarzania mieszanek gumowych, kauczukowych oraz silikonowych seria BLACK i GREEN. Zamak Mercator jest jednym z nielicznych polskich producentów, a jedynym z ponad 70-letnim doświadczeniem, specjalizującym się w projektowaniu i budowie kompletnych linii przemysłowych oraz laboratoryjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych, mieszanek gumy i silikonu. Wytłaczarki jednoślimakowe Zamak Mercator do przetwarzania mieszanek gumy, kauczuku oraz silikonu, są używane w wielu polskich i międzynarodowych zakładach. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży przetwórstwa gumy i silikonu, stosujemy sprawdzone rozwiązania techniczne, nie obawiając się jednocześnie nieznanych dotychczas innowacyjnych pomysłów. W zależności od potrzeb klienta, które mają decydować o sukcesie jego biznesu, zawsze dobieramy takie wytłaczarki, które te oczekiwania spełnią. Seria BLACK- doskonale sprawdza się podczas produkcji większych materiałów gumowych, a jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach, z bardzo dużym obciążeniem mechanicznym i ciśnieniu sięgającym 700 barów. Seria GREEN – dedykowana do produkcji wyrobów z gumy i silikonu, przy lżejszych warunkach pracy i ciśnieniu sięgającym 400 barów. Wielu naszych Klientów wybrało linie z zastosowanymi wytłaczarkami, odnajdując w nich wiele zalet i korzyści, takich jak chociażby: 1. Nowoczesne systemy automatyki i sterowania 2. Funkcjonalne ekrany dotykowe 3. Innowacyjne i wydajne układy grzewczo-chłodzące 4. Precyzyjną i wiarygodną regulację temperatury 5. Dokładne pomiary wartości fizycznych 6. Działanie wg. zadanych receptur 7. Zdalną obsługę serwisową za pomocą Ethernet

W zależności od wymagań Klienta, nasze wytłaczarki mogą pracować jako samodzielne urządzenia, ale też co wydaje się praktyczniejszym wykorzystaniem, jako jeden z elementów  linii produkcyjnej do wulkanizacji mieszanek gumowych (kauczukowych) i silikonowych.

Wówczas tak skonfigurowana linia składa się z wytłaczarki, głowicy wytłaczarskiej, pieca szokowego IR, pieca tunelowego IR, wanny chłodzącej, odciągu gąsienicowego oraz urządzenia pomiarowego i systemu cięcia oraz konfekcjonowania produktu.

Wymienione składowe linii, są wykonane w Polsce, a zastosowane komponenty np. sterowania są znanych europejskich producentów.

Nasze maszyny są produkowane w Polsce, w naszym zakładzie w Skawinie. W swojej działalności łączymy kompetencje z nowoczesnymi rozwiązaniami i najnowszymi trendami w branży. Wieloletnie doświadczenie jest dla Klientów gwarancją spełnienia  oczekiwań.

We właściwym doborze pomogą eksperci Zamak Mercator i dobiorą odpowiednią konfigurację wytłaczarki lub, co może być większym wyzwaniem, zaproponują kompletną linię produkcyjną.

Zamak Mercator uczestniczy również w prestiżowym unijnym projekcie „NEWEX”, który opiera się na współpracy partnerów z branży przemysłowej i uniwersyteckich jednostek naukowych z krajów Unii Europejskiej. Wynikiem prac w tym przedsięwzięciu są nowatorskie rozwiązania techniczne, ale i też ważne kontakty oraz znajomości nawiązane między wszystkimi uczestnikami.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń