PL | EN
Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Miło nam poinformować, że polscy producenci filamentu do drukarek 3D wybierają sprawdzone linie wyprodukowane w naszej firmie Zamak Mercator.

Linie do produkcji filamentu dla drukarek 3D

Cztery linie do produkcji filamentu do drukarek 3D  u jednego klienta

Nasz klient zakupił pierwszą linię do produkcji filamentu do drukarek 3D w 2015 r. Wówczas, oddając ją do użytku Klientowi żartowaliśmy, że do końca 2021 r. będzie miał 5 linii wyprodukowanych przez Zamak Mercator. Wizja przedstawiona w postaci humoru stała się składnikiem realnego biznes planu. Obrany model biznesowy Klienta sprawił, że ekspansja handlowa i najwyższa jakość produkowanego filamentu do drukarek 3 D wpłynęły na decyzje o kolejnych inwestycjach.


W lipcu bieżącego roku nasza firma zainstalowała u Klienta czwartą linię do produkcji filamentu wyprodukowaną przez Zamak Mercator. Najwyższa jakoś linii, wysoka wydajność nowe modele wytłaczarek i urządzeń towarzyszących, dają Klientowi tak duże możliwości produkcyjne. Nasz Klient jest jednym z większych producentów filamentu w Europie.


Obecnie Klient eksportuje produkowany filament do drukarek 3D do takich krajów jak USA i Kanada.

Linie do produkcji włókien (filamentów) które są przeznaczone do zastosowania w drukarkach 3D charakteryzują się wysokimi prędkościami liniowymi pracy, precyzją i dokładnością wymiarową filamentu do dukarek 3D, energooszczędnością oraz intuicyjną obsługą przy zachowaniu dużych możliwości sterowania całym procesem produkcji filamentu. Aby wyprodukować filament do drukarek 3D, musisz użyć tworzywa w postaci granulatu, stopić i uplastycznić je, uformować z roztopionego tworzywa ciągłe włókno (filament), a następnie nawinąć go na szpulę. To może wydawać się łatwe do zrobienia. Jednak dobry filament, który faktycznie dobrze się drukuje, musi być całkowicie jednorodny i homogeniczny pod względem składu. Kluczowymi parametrami określającymi jakość filamentu do drukarek 3D jest jego średnica oraz owalność. Zmiana średnicy lub owalności o kilka setnych części milimetra może skutkować niską jakością druku. Tanie linie i wytłaczarki do filamentu generalnie produkują filamenty niskiej jakości, ponieważ nie są w stanie utrzymać jakości, jaka jest niezbędna do płynnego drukowania. Niezwykle szybko rozwijająca się branża druku 3D rzuca wyzwanie producentom linii do produkcji filamentów do drukarek 3D oraz producentom tworzyw sztucznych. Proces drukowania 3D wprowadza nowy poziom zmienności. Współcześni klienci wykorzystujący technologię druku 3D nie lubią długo oczekiwać na nowe filamenty i wolą szybko zachwycać się nowymi pomysłami i wynalazkami. Stanowi to problem dla większych producentów przemysłowych z ich długimi cyklami rozwoju produktów i niemożnością wytwarzania produktów dostosowanych do potrzeb klientów.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń