PL | EN
Nowe miniaturowe linie laboratoryjne

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne

Projekty innowacyjne jako rezultat wdrożeniowy mają dać nabywcom nowe dostosowane maszyny. Dzięki nim zadania mają być wykonywane szybciej, lepiej, wygodniej lub taniej. Dzięki naszym urządzeniom możesz uzyskać niezawodne powiększanie skali, skrócony czas wprowadzania produktu na rynek. Linie wytłaczarkowe Minilab doskonale nadają się do badań i rozwoju w sektorach polimerów, farmacji, biologii i nanotechnologii. Producenci farmaceutyków potrzebują precyzyjnych i wiarygodnych miniaturowych wytłaczarek dwuślimakowych, na których można polegać, aby tworzyć nowe mieszanki materiałów API. Nasze instrumenty spełniają szeroki zakres wymagań procesowych nawet w przypadku najtrudniejszych preparatów. Linie można nadzorować oraz serwisować poprzez sieć Ethernet [Internet] oraz sterować bezprzewodowo z poziomu tabletu

 

 

 

 

Miniaturowe linie laboratoryjne oraz stanowiska badawcze.

W ofercie Zamak Mercator modele miniaturowych wytłaczarek jedno i dwuślimakowych o średnicy ślimaków 12 mm oraz 2x12 mm. Wśród nich znajdują się urządzenia zaprojektowane i zbudowane na specjalne zamówienie klienta i w związku z tym dostosowane do wymagań i potrzeb klienta. Wytłaczarką towarzyszą inne urządzenia, takie jak głowice wytłaczarkowe, wanny chłodzące, urządzenia pomiarowe, nawijarki filamentu, granulatory. Urządzenia te mogą wchodzić w skład spersonalizowanych stanowisk badawczych, linii laboratoryjnych. Dzięki współpracy naszych klientów takich jak polskie i zagraniczne uczelnie oraz ośrodki badawcze firm produkcyjnych powstały wręcz unikalne rozwiązania techniczne. Nasi konstruktorzy współpracują z naszymi klientami, aby projektować maszyny do badań spełniające konkretne ich potrzeby. Produkty tworzone na miarę, przy współpracy klienta, wyróżniają się nie tylko oryginalnym wzornictwem, ale przede wszystkim funkcjonalnością, ergonomią oraz znakomitymi parametrami technicznymi.

Wytłaczarki laboratoryjne jednoślimakowe oraz dwuślimakowe

Wytłaczarki Laboratoryjne z serii Minilab zapewniają naukowcom wysoką zdolność do odwzorowania i projektowania procesów przemysłowych w warunkach laboratorium badawczego. Ze względu na wysoką złożoność procesu wytłaczania, wytłaczarka badawcza powinna posiadać wszystkie możliwości wytłaczarek przemysłowych a nawet je przewyższać zwłaszcza w zakresie dostępnych funkcji oraz wyposażenia dodatkowego. Nasze wytłaczarki badawcze są wiarygodne i powtarzalne w zakresie regulacji i pomiarów. Czas przygotowania do kolejnych badań jest zminimalizowany. W praktyce laboratorium badawczego spełnienie takiego założenia oznacza, że w krótkim czasie wytłaczarka musi osiągnąć i ustabilizować zadane przez naukowca parametry pracy.

Oferujemy dwa podstawowe modele wytłaczarek z serii Minilab, dostępne w wielu konfiguracjach.

  • Wytłaczarki jednoślimakowe serii RES-2PM 12 mm Minilab

  • Wytłaczarki dwuślimakowe serii RES-2PB Minilab

  • Wyposażenie opcjonalne do współpracy z mikrowtryskarkami elektrycznymi RIM-20/1250, pneumatycznymi RWM-20/800, RWM-16/1000, WT-11/1200

Pierwszym kluczowym czynnikiem decydującym, o jakości i wiarygodności badań nad procesem wytłaczania jest kontrola i wiarygodny pomiar temperatury w każdej ze stref wytłaczarki. Drugim ważnym czynnikiem są parametry techniczne oraz możliwości dostosowania urządzenia do badań nad różnorodnymi materiałami.
Wytłaczarki Laboratoryjne do tworzyw sztucznych Zamak Mercator wyróżniają się wysoką wydajnością, trwałą budową, niskim zużyciem energii, a dodatkowo zajmują niewiele cennego miejsca.

Nawijarki z cyfrowym układaczem oraz uniwersalne odciągi rolkowe.

Nawijarki z cyfrowym układaczem NK-200/50 oraz NK-200/25 oraz uniwersalne odciągi rolkowe OR-60/50 raz OR-60/25 tworzą kompletny zestaw urządzeń. Zapewniają one transport oraz precyzyjne nawijanie wytłaczanego profilu na szpule. Jeżeli urządzenia pracują razem w linii badawczej są sterowane z jednego ekranu dotykowego. Opcjonalnie każde z urządzeń może być sterowane z własnego ekranu dotykowego.
Nawijarki i odciąg są przeznaczone do pracy w liniach mini lab wytłaczających profile.
Nawijarki są wyposażone w cyfrowy układacz napędzany silnikiem krokowym.
Nawijarki współpracują z odciągiem rolkowym który jest wyposażony w kompensator siły naciągu zapewniając stały naciąg.

Nawijarka z cyfrowym układaczem NK-200/50 oraz NK-200/25

Urządzenie to umożliwia nawijanie profilu w ciągu technologicznym. Nawijarka jest przystosowana do nawijania produktu na szpule o średnicy 200 [mm].
Mechanizm mocowania szpul wyposażony jest w łatwe w obsłudze zaciski. Szpula nawijarki napędzana jest poprzez nowoczesny cyfrowy napęd. Do układania profilu na szpuli zastosowano cyfrowy układacz napędzany silnikiem krokowym. Zastosowanie cyfrowego układacza rozszerza funkcje nawijarki i umożliwia programowanie takich funkcji jak: średnica nawijanego profilu, szerokość szpuli, pozycje układacza do zmiany szpuli. Nawijarka ściśle współpracuje z obciągiem rolkowym poprzez cyfrowy system sterowania zapewniając stabilny naciąg profilu poprzez funkcje kompensacji siły naciągu
Wszystkie funkcje nawijarki są sterowane z niezależnego dotykowego panelu operatora wyposażonego w cyfrowy sterownik PLC. Dzięki temu urządzenie może pracować niezależnie lub w linii. Zastosowanie ekranu dotykowego ułatwia obsługę, ponieważ operator nie jest zmuszony podchodzić do głównego panelu operatora.

Uniwersalny odciąg rolkowy OR-60/50 raz OR-60/25

Uradzenie to zapewnia transport wytłaczanego (ekstrudowanego) profilu. Odciąg rolkowy jest rozwiązaniem uniwersalnym, ponieważ umożliwia transport profili o różnych przekrojach poprzecznych. Odciąg jest istotnym elementem linii, ponieważ często odpowiada za dokładność wymiarową profilu. Precyzyjne sterowanie prędkością liniową pozwala na bardzo dokładną regulację wymiarów profilu. Odciąg rolkowy może współpracować z urządzeniem pomiarowym. Wyniki pomiaru średnicy są analizowane przez cyfrowy system sterowania linią. Dzięki temu prędkość odciągu może być regulowana w taki sposób, aby zapewnić niezmienność wymiarową wytłaczanego profilu. Odciąg jest wyposażony w nowoczesny cyfrowy napęd BLDC, który zapewnia niezawodną i stabilną pracę. Odciąg wyposażony jest w system bezpieczeństwa.
Wszystkie funkcje odciągu są sterowane z niezależnego dotykowego panelu operatora [urządzenie dzięki temu może pracować niezależnie od linii] oraz panelu głównego linii.

Nawijarki z cyfrowym układaczem NK-200/50 oraz NK-200/25 oraz uniwersalne odciągi rolkowe OR-60/50 raz OR-60/25 tworzą kompletny zestaw urządzeń. Zapewniają one transport oraz precyzyjne nawijanie wytłaczanego profilu na szpule. Jeżeli urządzenia pracują razem w linii badawczej są sterowane z jednego ekranu dotykowego. Opcjonalnie każde z urządzeń może być sterowane z własnego ekranu dotykowego.

Wanna chłodząca z kalibratorem podciśnieniowym.

Filament (np. żyłka do druku 3D) wytłaczany przez głowicę przechodzi do wanny z wodą. Następuje w niej schładzanie wytłoczonego tworzywa. Kluczowym elementem wanny ciepłej jest kalibrator, który powoduje, że filament jest jednego kształtu i średnicy. Kalibrator działając pod podciśnieniem, stabilizuje wymiar otrzymanego profilu i kontroluje, aby odchyłka średnicy nie przekraczała wartości +/- 0,05 mm. Kalibrator posiada wymienne ustniki o różnych średnicach oraz mechanizm regulacji położenia w dwóch osiach, który zapewnia możliwość jego precyzyjnego ustawienia względem głowicy wytłaczarki, co jest niezwykle ważnym czynnikiem, dla jakości filamentu. Kalibrator jest wyposażony w pompę podciśnienia z możliwością precyzyjnej regulacji, która wymaga zasilania sprężonym powietrzem.

Urządzenia pomiarowe realizują bezkontaktowy pomiar online za pomocą skanera laserowego.

Przyrządy mogą dokonywać w zależności od wersji, pomiarów: jednoosiowych [oś X], dwuosiowych [oś XY], trzyosiowych [oś XYZ]. Mają zastosowanie do pomiaru i kontroli średnicy: filamentów, prętów, rurek z tworzywa sztucznego oraz drutów metalowych, szkła, itp. Wyświetlacz może jednocześnie pokazywać średnią wartość mierzoną w osiach XYZ. Mierniki są integrowane pod względem automatyki z liniami Minilab produkowanymi przez Zamak Mercator.

Zobacz także:

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

NEWEX- Skawina październik 2019

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków 2019

Biblioteka opublikowanych prac naukowych– Laboratoryjne wytłaczarki, walcarki Zamak Mercator

Zamak Mercator na targach PLASTPOL 2019

Japońskie elektryczne wtryskarki TOYO w Grupie Azoty S.A. w Grzybowie

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2018 r.

Zamak Mercator na targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń