PL | EN
Wytłaczarka do gumy 90 mm o wzmocnionej konstrukcji

Wytłaczarka do gumy 90 mm o wzmocnionej konstrukcji

Pierwszy kwartał roku przyniósł kolejną realizację, tym razem dla międzynarodowej firmy z branży automotive Tristone Flowtech Poland.

Dostarczone do firmy Tristone Flowtech urządzenie to wytłaczarka jednoślimakowa o średnicy ślimaka 90 mm i długości L/D=16.
Wytłaczarka przeznaczona jest do wytłaczania profili z gumy EPDM.


W wytłaczarce zastosowano innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Układ podawania gumy został wykonany w taki sposób, by zminimalizować ilości odpadu, co było istotnym parametrem dla zleceniodawcy. Wytłaczarka sterowana jest z dotykowego panelu operatora umieszczonego na ruchomym, obrotowym wysięgniku, co zwiększa ergonomię użytkowania urządzenia. Układ uplastyczniający składa się z cylindra posiadającego cztery strefy grzewczo-chłodzące, geometria ślimaka dostosowana jest do przetwórstwa szerokiego zakresu rodzajów EPDM.

Cylinder wytłaczarki zakończony jest zamknięciem zasilanym hydraulicznie, którego zadaniem jest zmocowanie głowicy do cylindra wytłaczarki. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 700 barów. Napęd ślimaka realizowany będzie za pomocą silnika asynchronicznego z indywidualnym system chłodzenia o mocy 90 kW poprzez przekładnię redukcyjną.


Maszynę wyposażono w lej zasypowy, skonstruowany w zgodzie z zasadami ergonomii i bezpieczeństwa. Posiada ona również głowicę krzyżową mocowaną do wytłaczarki na zawiasie, dodatkowo podpartą rolką do posadzki, co pozwala na łatwą i szybką wymianę narzędzi kształtujących. Budowa głowicy jest w pełni dostosowana do specyfiki przetwarzanych materiałów z grupy EPDM.


Wytłaczarka jest wyposażona w całkowicie cyfrowy system sterowania zbudowany w oparciu o sterownik PLC, interfejs użytkownika to duży dotykowy ekran HMI.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń