PL | EN
Walcarka laboratoryjna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Walcarka laboratoryjna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu

Dnia 27.06.2014r. nasza firma dostarczyła i zainstalowała nową walcarkę laboratoryjną do tworzyw i gumy - model LM 150/280 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dostarczona do Klienta walcarka laboratoryjna  charakteryzuje się:

  • automatycznym bezstopniowym zakresem szczeliny pomiędzy walcami ze wskazaniem jej wartości: 0,3 - 5 mm;
  • średnicą walców: 150 mm;
  • szerokością czynną walców: 280 mm;
  • cyfrowym systemem sterowania opartym o sterowniki PLC, dotykowym kolorowym panelem operatorskim.
  • Walcarka posiada również możliwość komputerowej rejestracji parametrów procesu walcowania i ich zapisu w arkuszu kalkulacyjnym lub możliwością eksportu zebranych danych do formatu ASCI lub do formatu .xls.

Wymieniona walcarka jest kolejnym nowym produktem zaprojektowanym przez Dział Konstrukcyjny i Instytut Badawczo Rozwojowy naszej firmy.

Walcarki laboratoryjne do przetwarzania mieszanek polimerowych.


Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest szeroki zakres parametrów użytkowych, umożliwiający realizowanie badań nad procesami przetwórczymi w szerokim zakresie dla gumy oraz polimerów Najważniejszą właściwością naszych walcarek jest zdolność symulacji procesów przemysłowego walcowania w warunkach laboratorium, równie ważna jest bezpieczeństwo obsługi, ergonomia i krótki czas przygotowania urządzenia do kolejnego badania.


Możliwości prowadzenia badań tworzyw sztucznych


Walcarka wyposażona jest w mechanizmy podwajające na regulację prędkości obrotowej walców oraz frykcji w pełnym zakresie z dużą dokładnością. Unikalny elektryczny mechanizm regulacji szczeliny pomiędzy walcami automatycznie kontroluje wzajemną równoległość walców w trakcie pracy. Możliwość szybkiego nastawienia szczeliny między walcami oraz jej ciągła kontrola oraz możliwość zmiany w czasie procesu walcowania decydują o sprawności procesu i oszczędności materiału. Mechanizmy napędowy oraz regulujący odległość pomiędzy walcami są przystosowane do przenoszenia dużych momentów obrotowych oraz sił w trakcie walcowania. Walcarka może być wyposażona w automatyczne programowane dozowniki płynów oraz granulek. Wszystkie ustawienia mogą być zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie mierzone parametry można zapisywać na nośniku pamięci w dowolnych odstępach czasu od 1 s. Pomiar temperatury walców dokonywany jest poprzez 6 precyzyjnych przetworników temperatury, rozmieszczonych w taki sposób, aby możliwa była kontrola wzdłuż oraz po obwodzie walca. Walcarka jest uniwersalnym precyzyjnym zautomatyzowanym narzędziem badawczym. Umożliwia prowadzenie badań mieszanek gumy oraz polimerów.


Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń