PL | EN
Linia do badania włókien dla Akademii w Bielsku Białej

Linia do badania włókien dla Akademii w Bielsku Białej

W grudniu 2013 roku w ramach budowy kompleksu innowacyjnych laboratoriów Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, została zainstalowana linia do badania włókien z tworzyw sztucznych.

Linia badawcza była oparta o laboratoryjną wytłaczarkę dwuślimakową wraz z zestawem do stabilizacji, formowania, rozciągania i nawijania włókien polimerowych.  W skład linii wchodzą następujące urządzenia:

  • wytłaczarka dwuślimakowa EHP 2x16 Sline 32D,
  • pompa tworzywa do stabilizacji wypływu tworzywa,
  • głowica filierowa do włókien,
  • układ rozciągająco – nawijający z układaczem
  • kompletny system sterowania linią.

Zaawansowana technicznie wytłaczarka współbieżna wchodząca w skład linii umożliwia otrzymanie włókien z materiałów kompozytowych na bazie polimerów termoplastycznych wzmacnianych proszkami i włóknami. W wytłaczarce zainstalowano zamknięty system wodnego chłodzenia, odpowiedzialny za utrzymanie odpowiedniej temperatury w strefie zasypu oraz system odgazowywania z możliwością podpięcia do dowolnej strefy cylindra.

System grzewczy układu plastyfikującego zapewnia doskonały czas nagrzewania cylindra do temperatury 200°C w ciągu 8 minut, zapewniając uzyskanie temperatury maksymalnie do 400°C. Cylinder o budowie segmentowej umożliwia obserwację stopnia homogenizacji tworzywa w dowolnym momencie trwania procesu.

Pompa tworzywa przeznaczona do precyzyjnego podawania tworzywa, może być podłączona do szerokiego zakresu głowic dla uzyskania innej postaci produktu: prostej do żyłki, krzyżowej do powlekania, filierowej, reologicznej i innych. Głowica filierowa jest wyposażona w komplet wymiennych filier, własny system grzewczy oraz układ filtrowania.

Ostatni element linii stanowi układ rozciągająco-nawijający, który realizuje jednocześnie odbiór, rozciąganie, układanie i nawinięcie włókien. Linia badawcza jest sterowana z poziomu panelu kontrolno-sterującego, wbudowanego w wytłaczarkę.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń