PL | EN
Nowa wytłaczarka jednoślimakowa do mieszanek gumy

Nowa wytłaczarka jednoślimakowa do mieszanek gumy

Historia technologii wytłaczania sięga początków XIX wieku. W 1820 roku w Anglii Thomas Hancock chcąc odzyskać pozostałości gumy, której wyrobem się zajmował - wynalazł „mastykator”. Tak zostały opracowane pierwsze wytłaczarki i choć przez kolejne dziesięciolecia wiele się zmieniło w konstrukcji maszyn do wytłaczania, idea pozostała ta sama.  

Firma Zamak Mercator również ma swój udział w historii wytłaczarek i może się pochwalić dorobkiem kilku opatentowanych rozwiązań konstrukcyjnych. Posiadając wieloletnie doświadczenie w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy właśnie wprowadziła do oferty nowy model wytłaczarki jednoślimakowej do mieszanek gumy, o średnicy cylindra ø90 mm.

Nowa wytłaczarka jednoślimakowa  ø90 mm rozwija koncepcję poprzednich modeli wyznaczając nowe standardy produkcji profili z mieszanek gumy w czterech głównych obszarach:

I. Bezodpadowa produkcja profili z mieszanek gumy. Bezstratny układ podawania surowca (mieszanek gumy) do wytłaczarki – po tygodniu pracy wytłaczarki z układu podawania wydostaje się niewiele surowca.

II. Łatwa i szybka obsługa. Grubość powleczenia profilu jest kontrolowana z poziomu ekranu dotykowego. Mechanizm regulacji patrycy napędzany jest silnikiem hydraulicznym. Pozwala on kontrolować grubość ścianki wytłaczanego profilu z dokładnością do 0,1 mm. Głowica wytłaczarki wyposażona jest w hydrauliczne zamknięcie klinowe.

III. Efektywna redukcja czasu - bardzo krótki czas przezbrojenia produkcji.

  • Głowica wytłaczarki wyposażona w hydrauliczne siłowniki wypychające rozdzielacz, zapewnia szybki i łatwy demontaż skracając czas czyszczenia wytłaczarki.
  • Zawias 3D podtrzymujący głowicę można regulować w 3 osiach co gwarantuje powtarzalność pozycji głowicy przy jej otwieraniu i zamykaniu.
  • Układ hydrauliczny jest wyposażony w szybkozłącze – co skraca czas demontażu.
  • Wymiana sita wytłaczarki trwa ok. 30 sekund.

IV. Możliwość zastosowania do zadań produkcyjnych w różnych liniach. Regulowana wysokość wytłaczarki +/-100 mm oraz kompaktowa, zintegrowana budowa wytłaczarki z własnym napędem (przejazd po szynach)  pozwala szybko dostosować wytłaczarkę do różnych linii produkcyjnych. Możliwa jest zmiana położenia wytłaczarki w linii (odjazd wytłaczarki w celu zastąpienia jej inną wytłaczarką lub na czas obsługi).

 

Zobacz także:

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

NEWEX- Skawina październik 2019

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków 2019

Biblioteka opublikowanych prac naukowych– Laboratoryjne wytłaczarki, walcarki Zamak Mercator

Zamak Mercator na targach PLASTPOL 2019

Japońskie elektryczne wtryskarki TOYO w Grupie Azoty S.A. w Grzybowie

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2018 r.

Zamak Mercator na targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń