PL | EN
Kolejny cykl edukacyjno-praktyczny dla polskich studentów

Kolejny cykl edukacyjno-praktyczny dla polskich studentów

W dniu 14 listopada 2016 r. odwiedzili naszą firmę  studenci II roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Częstochowskiej.  

Spotkanie miało formę ćwiczeń praktycznych i obejmowało prezentację możliwości innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych wytłaczarek dwuślimakowych laboratoryjnych. Podczas dwugodzinnej prezentacji omówiono nie tylko zagadnienia powstawania maszyn dla przetwórstwa tworzyw i gumy w zakładzie Zamak Mercator, ale także proces produkcyjny filamentu do drukarek 3D.

Pierwsza część spotkania dała studentom możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami w budowie wytłaczarki dwuślimakowej równoległej 2x24mm i laboratoryjnej wytłaczarki dwuślimakowej stożkowej. Wytłaczarki dwuślimakowe Zamak Mercator wyróżniają się dużą wydajnością, trwałą i ergonomiczną budową, niskim zużyciem energii i są bardzo kompatybilne do reszty wyposażenia niezbędnego dla badań jak i produkcji.

Następnie po serii pytań, studenci mieli możliwość uczestniczenia w rozruchu linii produkcyjnej do produkcji filamentu, ustawienia parametrów wytłaczarki EHP -32, oraz laserowego urządzenia pomiarowego, aby otrzymać filament o precyzyjnych, zadanych wymiarach. 

Dla przyszłych inżynierów ta wizyta była unikalną okazją do rozmowy z projektantami i technologami (twórcami linii) do filamentu dla drukarek 3D, jako że firma Zamak Mercator jest jedynym polskim producentem, który posiada w swojej ofercie linię do produkcji wysokiej jakości filamentów.

Mamy nadzieję, że udało się nam wspólnie skonfrontować dotychczasową wiedzę teoretyczną z praktycznymi rozwiązaniami dedykowanymi dla przemysłu.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń