PL | EN
Krakowscy studenci poznają innowacje produktowe firmy Zamak Mercator

Krakowscy studenci poznają innowacje produktowe firmy Zamak Mercator

W ramach współpracy firmy Zamak Mercator z Politechniką Krakowską w dniu 16.11.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie edukacyjno- praktyczne dla studentów V roku z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej.

Koordynatorem współpracy i opiekunem merytorycznym z ramienia firmy Zamak Mercator jest dr inż. Jakub Fic Dyrektor Działu Technologii i Wdrożeń.

Spotkanie miało formę ćwiczeń praktycznych i obejmowało:

  • prezentacje możliwości i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych laboratoryjnej wytłaczarki dwuślimakowej 2 x 24mm i wytłaczarki stożkowej.
  • omówienie procesu wytłaczania tworzyw PLA, ABS, TPC, HIPS, Nylon na linii do produkcji filamentu dla drukarek 3D  wraz z prezentacją rozruchu i kontroli linii.

Zaprezentowane zostały uniwersalne możliwości wytłaczarki dwuślimakowej 2x24mm, której wyjątkowe parametry techniczne umożliwiają przetwarzanie szerokiej gamy tworzyw sztucznych, również tych z dużą zawartością napełniaczy.

Wytłaczarki stożkowe firmy Zamak Mercator dają możliwość intensywnego przetwarzania próbek o małych objętościach, co jest szczególnie ważne w badaniach laboratoryjnych drogich materiałów. Szczególnie to zainteresowało brać akademicką, która w pracach dyplomowych zajmuje się przetwarzaniem kompozytów z udziałem bardzo nowoczesnych, ale drogich dodatków.

Druga część spotkania opierała się na prezentacji linii do produkcji filamentu do drukarek 3D, która umożliwia otrzymywanie filamentu o wysokiej jakości. Studenci mogli przekonać się jak może być łatwy i szybki rozruch linii produkcyjnej, dzięki cyfrowemu systemowi sterowania w jaki wyposażony są linie Zamak Mercator.

Wizyty w zakładach przemysłowych takich jak Zamak Mercator są dla studentów wyjątkową szansą na skonfrontowanie swojej wiedzy teoretycznej z praktycznymi wskazówkami doświadczonych inżynierów. Takie spotkania dają również studentom możliwość poznania innowacji w zakresie surowców i sposobu ich przetwarzania oraz poszerzenia wiedzy o przemysłowe rozwiązania znanych dotychczas problemów w procesie wytłaczania.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń