PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2016

Kalendarz Zamak Mercator 2016

Firma Zamak Mercator kontynuując kilkunastoletnią już tradycję, w tym roku również wydała wspaniały kalendarz ścienny.

Publikacja dedykowana Przyjaciołom, Kooperantom i Partnerom biznesowym opracowana została z wykorzystaniem map, planów i rysunków, pochodzących z pierwszego wydania w języku francuskim dzieła, opublikowanego przez Jana Van Meurs’a dla holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej - wydanego w Amsterdamie w 1680 roku o oryginalnym tytule:

“Ambassades mémorables de la Compagnie des Indes Orientales
des Provinces Unies vers les Empereurs du Japon”.

Dzieło to zostało pierwotnie opracowane przez Arnoldusa Montanus z zapisków jezuickich misji w Japonii w 1649 r. i 1661 r. Jest ono uznawane za jedną z jego najważniejszych prac. Jej ogromna wartość historyczna, zbudowana jest na pochodzących z pierwszej ręki informacjach o wszystkich aspektach kultury Japonii, widzianych oczami ówczesnego Zachodu, o niespotykanej nigdy później szczegółowości. Kolejnym jej atutem są ilustracje, które stanowią apogeum ilustracji książkowej w XVII wieku.

Wspaniałe rysunki przedstawiają m.in.: niezwykłą paletę japońskich strojów, florę i faunę, ceremonie religijne w świątyni w Beelden, techniki wojskowe, formalne spotkania zachodnich ambasadorów i członków japońskiego dworu cesarskiego.

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w latach poprzednich zaprezentowany kalendarz oprócz walorów praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całym dziełem Jana Van Meurs’a zawierającym jakże ciekawe mapy, plany i rysunki.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Bogusław Kiszka, Piotr Żyznowski

 

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2017

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń