PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2016

Kalendarz Zamak Mercator 2016

Firma Zamak Mercator kontynuując kilkunastoletnią już tradycję, w tym roku również wydała wspaniały kalendarz ścienny.

Publikacja dedykowana Przyjaciołom, Kooperantom i Partnerom biznesowym opracowana została z wykorzystaniem map, planów i rysunków, pochodzących z pierwszego wydania w języku francuskim dzieła, opublikowanego przez Jana Van Meurs’a dla holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej - wydanego w Amsterdamie w 1680 roku o oryginalnym tytule:

“Ambassades mémorables de la Compagnie des Indes Orientales
des Provinces Unies vers les Empereurs du Japon”.

Dzieło to zostało pierwotnie opracowane przez Arnoldusa Montanus z zapisków jezuickich misji w Japonii w 1649 r. i 1661 r. Jest ono uznawane za jedną z jego najważniejszych prac. Jej ogromna wartość historyczna, zbudowana jest na pochodzących z pierwszej ręki informacjach o wszystkich aspektach kultury Japonii, widzianych oczami ówczesnego Zachodu, o niespotykanej nigdy później szczegółowości. Kolejnym jej atutem są ilustracje, które stanowią apogeum ilustracji książkowej w XVII wieku.

Wspaniałe rysunki przedstawiają m.in.: niezwykłą paletę japońskich strojów, florę i faunę, ceremonie religijne w świątyni w Beelden, techniki wojskowe, formalne spotkania zachodnich ambasadorów i członków japońskiego dworu cesarskiego.

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w latach poprzednich zaprezentowany kalendarz oprócz walorów praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całym dziełem Jana Van Meurs’a zawierającym jakże ciekawe mapy, plany i rysunki.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Bogusław Kiszka, Piotr Żyznowski

 

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Kalendarz Zamak Mercator 2015

Kalendarz Zamak Mercator 2014

Kalendarz Zamak Mercator 2013

Kalendarz Zamak Mercator 2012

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń