PL | EN
Mówisz NewEX, myślisz New Extruder - nowa wytłaczarka

Mówisz NewEX, myślisz New Extruder - nowa wytłaczarka

Zamak Mercator to marka, która od lat kojarzy się z wyzwaniami w zakresie wytłaczania tworzyw i gumy. Ciekawe i skomplikowane projekty, jeszcze szersze doskonalenie umiejętności, nawiązywanie nowych kontaktów i przede wszystkim kreatywność i innowacyjność – to jest to, co nadaje naszej firmie równowagę pracy i powoduje intelektualne zaangażowanie.

Zamak Mercator jest  uczestnikiem europejskiego projektu NewEX, który angażuje tylko najbardziej nowoczesne instytucje, którym nie jest straszna innowacyjność i otwartość na nowości technologiczne.

W tym przedsięwzięciu biorą udział uniwersytety i przedsiębiorstwa z Czech, Słowacji, Portugalii oraz oczywiście Polski – oprócz naszej firmy, w tym prestiżowym wydarzeniu bierze udział  Politechnika Lubelska.

Pierwszym, podstawowym celem projektu jest wymiana wiedzy i doświadczenia w zakresie projektowania i budowy wytłaczarek między wszystkimi uczestnikami procesu. By to osiągnąć, konieczne będą liczne wzajemne odwiedziny pomiędzy uczestnikami, a także aktywny udział w sympozjach, konferencjach i szkoleniach.

Drugim, najbardziej wymagającym, ale i przede wszystkim najciekawszym celem tego projektu są:

  • opracowanie,
  • zaprojektowanie,
  • zbudowanie
  • przetestowanie wytłaczarki jednoślimakowej,

Charakteryzuje się ona nietypowymi innowacjami takimi jak m.in.: rowkowana strefa zasypu o zmiennej geometrii rowków, obrotowa część cylindra napędzana mechanicznie i specjalistyczna geometria ślimaka.

Projekt NewEX trwa do końca 2020 roku. Wymaga wielkiego zaangażowania, kreatywności, terminowości i szeroko rozumianego profesjonalizmu.

Jesteśmy przekonani, że wiedza, umiejętności i kontakty, które zdobędziemy dzięki udziałowi w tej zaszczytnej inicjatywie Unii Europejskiej, staną się początkiem dalszych sukcesów naszej Firmy zarówno w Polsce jak i poza jej granicami.  

W związku z tym projektem zachęcamy szczególnie studentów i absolwentów polskich uczelni technicznych,  do składania aplikacji na praktyki i staże w naszej Firmie.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń