PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Szanowni Państwo,Aby tradycji stało się zadość, również i w tym, nowym 2018 roku, przekazujemy Państwu niezwykłe dzieło – nasz kalendarz, który w całości poświęciliśmy symbolowi wolnej Polski – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Niezmiennie, dzięki owocnej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, wybraliśmy najpiękniejsze, najbardziej symboliczne oraz najbardziej strzeżone skarby. Nadzwyczaj bogate zasoby Biblioteki Jagiellońskiej, pozwalają nam co roku uchylić rąbka tajemnicy i uświadomić wszystkich jak drogocenne cuda, o których istnieniu często nie wiemy, znajdują się w naszym Królewskim Krakowie.

Zapewne Państwo wiedzą, iż w 2018 roku obchodzimy uroczystą i wiele znaczącą dla wszystkich Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości. To dla nas niezwykła okazja, aby poświęcić tegoroczne karty kalendarza Józefowi Piłsudskiemu – wspaniałej historycznej postaci, żołnierzowi, politykowi i mężowi stanu, który już przez najmłodszych kojarzony jest z pamiętną datą 11 listopada 1918 roku.

Dzieła, które w tym roku Państwu prezentujemy, to mistrzowskie szkice autorstwa Zdzisława Czermańskiego. Przeglądając jego ryciny, nie mieliśmy wątpliwości, iż w związku z takim szczególnym jubileuszem, koniecznie muszą pojawić się w naszej corocznej pracy. Album „Józef Piłsudski w 13 planszach” pochodzi z 1935 roku, ale znajdują się w nim ilustracje pochodzące nawet z 1914 roku. Każdy z rysunków jest dokładnie zatytułowany, a doskonała kreska spod rąk Czermańskiego, bezapelacyjnie przedstawia kunszt i perfekcjonizm autora. Wisienką na torcie jest własnoręczny autograf Rydza Śmigłego, który w dedykacji z 1935 roku zapewnia: „Wydaję się, że rysunek Czermańskiego daje jedną z najostrzejszych i najlepiej zaobserwowanych charakterystyk Marszałka Piłsudskiego”.

Jesteśmy przekonani, że te przepiękne szkice pozwolą Państwu bliżej poznać różne oblicza naszego „Dziadka” Marszałka Józefa Piłsudskiego, poczuć duch patriotyzmu i przeżyć 2018 rok pełni dumy oraz siły do dalszego działania i rozwoju. Wierzymy również, iż ten kolejny kalendarz, który oddajemy w Państwa ręce, ułatwił Państwu znalezienie chwili na oddech, zadumę i kontemplację, w tym pełnym pracy i emocji, nieustająco pędzącym świecie.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha w Nowym Roku, pozostają:

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

 


 

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Kalendarz Zamak Mercator 2016

Kalendarz Zamak Mercator 2015

Kalendarz Zamak Mercator 2014

Kalendarz Zamak Mercator 2013

Kalendarz Zamak Mercator 2012

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń