PL | EN
Kalendarz Zamak Mercator 2018

Kalendarz Zamak Mercator 2018

Szanowni Państwo,Aby tradycji stało się zadość, również i w tym, nowym 2018 roku, przekazujemy Państwu niezwykłe dzieło – nasz kalendarz, który w całości poświęciliśmy symbolowi wolnej Polski – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Niezmiennie, dzięki owocnej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, wybraliśmy najpiękniejsze, najbardziej symboliczne oraz najbardziej strzeżone skarby. Nadzwyczaj bogate zasoby Biblioteki Jagiellońskiej, pozwalają nam co roku uchylić rąbka tajemnicy i uświadomić wszystkich jak drogocenne cuda, o których istnieniu często nie wiemy, znajdują się w naszym Królewskim Krakowie.

Zapewne Państwo wiedzą, iż w 2018 roku obchodzimy uroczystą i wiele znaczącą dla wszystkich Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości. To dla nas niezwykła okazja, aby poświęcić tegoroczne karty kalendarza Józefowi Piłsudskiemu – wspaniałej historycznej postaci, żołnierzowi, politykowi i mężowi stanu, który już przez najmłodszych kojarzony jest z pamiętną datą 11 listopada 1918 roku.

Dzieła, które w tym roku Państwu prezentujemy, to mistrzowskie szkice autorstwa Zdzisława Czermańskiego. Przeglądając jego ryciny, nie mieliśmy wątpliwości, iż w związku z takim szczególnym jubileuszem, koniecznie muszą pojawić się w naszej corocznej pracy. Album „Józef Piłsudski w 13 planszach” pochodzi z 1935 roku, ale znajdują się w nim ilustracje pochodzące nawet z 1914 roku. Każdy z rysunków jest dokładnie zatytułowany, a doskonała kreska spod rąk Czermańskiego, bezapelacyjnie przedstawia kunszt i perfekcjonizm autora. Wisienką na torcie jest własnoręczny autograf Rydza Śmigłego, który w dedykacji z 1935 roku zapewnia: „Wydaję się, że rysunek Czermańskiego daje jedną z najostrzejszych i najlepiej zaobserwowanych charakterystyk Marszałka Piłsudskiego”.

Jesteśmy przekonani, że te przepiękne szkice pozwolą Państwu bliżej poznać różne oblicza naszego „Dziadka” Marszałka Józefa Piłsudskiego, poczuć duch patriotyzmu i przeżyć 2018 rok pełni dumy oraz siły do dalszego działania i rozwoju. Wierzymy również, iż ten kolejny kalendarz, który oddajemy w Państwa ręce, ułatwił Państwu znalezienie chwili na oddech, zadumę i kontemplację, w tym pełnym pracy i emocji, nieustająco pędzącym świecie.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha w Nowym Roku, pozostają:

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

 


 

Zobacz także:

Kalendarz Zamak Mercator 2022

Kalendarz Zamak Mercator 2021

Kalendarz Zamak Mercator 2020

Kalendarz Zamak Mercator 2019

Kalendarz Zamak Mercator 2017

Kalendarz Zamak Mercator 2016

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń