PL | EN
Kolejne testy na urządzeniach Zamak Mercator – mieszanka pochodząca z recyklingu

Kolejne testy na urządzeniach Zamak Mercator – mieszanka pochodząca z recyklingu

Ciągłe poszerzanie wiedzy poprzez wszelkie nowe zadania i eksperymenty, to coś co lubimy najbardziej. Tym razem badania zleciła nam firma zajmująca się działaniami proekologicznymi.

Praca była jeszcze bardziej ciekawa, poprzez fakt, że przetwarzany materiał pochodził z segregowanych odpadów tworzyw sztucznych i tkanin.

Mieszanka zawierała surowce termoplastyczne o niezidentyfikowanej zawartości poszczególnych polimerów, dzięki czemu jednym z celów badania było dopasowanie odpowiedniej temperatury przetwórstwa oraz dobranie dodatków polepszajacych własciwości stopu.

W wyniku przeprowadzonego badania, otrzymaliśmy tasiemki o kilkucentymetrowej szerokości, co pozwoliło na ocenę właściwości takich jak: twardość, spójność, kształt i wygląd profili oraz przede wszystkim zbadanie potencjalnego zastosowania tworzywa z odzysku.

Dla mieszek różnych tworzyw niezwykle istotne jest jak najlepsze wymieszanie i ujednorodnienie uplastycznionego stopu. W większości przypadków konieczny jest dodatek kompatybilizatorów, w celu otrzymania  profilu dobrej jakości.

Badania materiału do wytłaczania są kluczowe przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Wyciągnięte wnioski wiele wyjaśniają i pomagają w utworzeniu odpowiedniej konfiguracji wytłaczarki. Wiele wniosków nasuwa się również w stosunku do samego składu mieszanki, co bardzo często jest podstawą do planowania dalszych badań.

Dzięki takim testom, jesteśmy w stanie dobrze dobrać konfiguracje wytłaczarki, oprzyrządowanie oraz dodatkowe opcje, tak aby w stu procentach spełnić oczekiwania naszego Klienta.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń