PL | EN
Linia do powlekania kabli światłowodowych tworzywem sztucznym – kolejna instalacja  Zamak Mercator

Linia do powlekania kabli światłowodowych tworzywem sztucznym – kolejna instalacja Zamak Mercator

Nowy rok, nowe wyzwania - Zamak Mercator zaprojektował, wykonał i zainstalował w pełni zautomatyzowaną linię do powlekania kabli światłowodowych tworzywem sztucznym.

Linia do pokrywania kabli światłowodowych tworzywem sztucznym, metodą ekstruzji.

Kable światłowodowe docelowo będą eksploatowane na zewnątrz. Będą prowadzić Ethernet od punktu dystrybucji do konsumenta.
Tworzywo stosowane do powlekania to specjalna mieszanka tzw. FRNC (Flame Retardant Non-Corrosive) czyli niepalne tworzywo na bazie kopolimeru octanu winylu i etylenu.


Przy projekcie wiedzieliśmy, iż linia będzie musiała być kompatybilna z innymi maszynami. Nasza realizacja dotyczyła przede wszystkim głównych elementów linii, w której skład m.in. wchodzą: urządzenie odbiorcze trawersujące, urządzenie zdawcze, wytłaczarki jednoślimakowe fi 60 i fi 20, zespół wanien chłodzących z agregatem chłodzącym wodę, odciąg, licznik metrów, akumulator odbiorczy.
Linia Zamak Mercator może pracować z prędkością do 150 m/min, produkując kabel o średnicy do 12 mm. Natomiast wytłaczarka do FRNC, która wchodzi w skład zespołu, przystosowana jest do pracy przy bardzo wysokim ciśnieniu – nawet do 600 barów.


Z uwagi na wysokie wymagania bezpieczeństwa ze strony naszego Klienta, wszystkie elementy linii Zamak Mercator wyposażone zostały w specjalne zabezpieczenia, m.in. kurtyny świetlne, osłony stałe i wyłączniki bezpieczeństwa. Wszystko zgodnie z międzynarodowymi standardami.
Automatyka całości linii, wraz z połączeniem składników od innych wykonawców oraz zainstalowanie i połączenie jej z pozostałymi elementami jest owocem pracy Zamak Mercator.


Jesteśmy przekonani, że dzięki produktom Zamak Mercator nasi Klienci nie tylko, że poszerzą swoje możliwości i udoskonalą swoją działalność, ale i powiększą zyski.


Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń