PL | EN
Kolejne spotkanie z cyklu Newex – Politechnika Lubelska

Kolejne spotkanie z cyklu Newex – Politechnika Lubelska

W związku z naszym czynnym udziałem w europejskim projekcie NewEX, zawsze z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach związanych z tą inicjatywą.

Dla przypomnienia, NewEX angażuje tylko najbardziej nowoczesne instytucje, którym nie jest obca innowacyjność i otwarcie na nowości technologiczne. W projekcie biorą udział uniwersytety i przedsiębiorstwa z Czech, Słowacji, Portugalii oraz Polski  Zamak Mercator, oraz Politechnika Lubelska.

Właśnie w murach uczelni w Lublinie, 23 lutego 2018 roku, odbyło się kolejne spotkanie wszystkich uczestników tej prestiżowej akcji. Miało ono na celu omówienie postępów projektowych, nad którymi do tej pory pracowaliśmy, jak i ustalenie i sprecyzowanie planu dalszej aktywności.

Na początku wszyscy uczestnicy zostali przywitani oraz  przedstawieni. Każdy z zespołów jest bardzo istotny, odgrywa ważną rolę i bez niego, cały projekt NewEX nie miałby sensu bytu. Jednym z założeń jest nawiązanie silnych więzi między uczestnikami oraz międzynarodowa współpraca.

W kolejnym etapie konferencji, przewodniczący prof. Sikora zaprezentował swoje wnioski dotyczące przebiegu całej inicjatywy oraz jaki miała ona wpływ na publikacje naukowe. Przedstawiciele ze Słowacji z Uniwersytetu w Koszycach naświetlili kwestię badań materiałów polimerowych z napełniaczami, a Prof. Gaspar z Portugalii przygotował prezentację o procesie wytłaczania, strefach rowkowanych i rotacyjnej tulei, do której wykonywał obliczenia numeryczne oraz zaprezentował część konstrukcyjną projektu nowej wytłaczarki.

Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem i wesołymi pogawędkami.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o kolejnych etapach naszej działalności w NewEX.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń