PL | EN
Badania tworzywa TPU na jednoślimakowej wytłaczarce Ø32

Badania tworzywa TPU na jednoślimakowej wytłaczarce Ø32

ZAMAK MERCATOR z sukcesem wykonał kolejne bardzo ciekawe badania na dość osobliwym tworzywie.

Tym razem zawitała do nas firma zajmująca się produkcją opasek służących do stabilizacji stopy w bucie do tańca, głównym celem testów było wytłoczenie pasów z termoplastycznego elastomeru poliuretanowego (TPU).

Do tego zadania użyliśmy naszej sprawdzonej jednoślimakowej wytłaczarki o średnicy ślimaka Ø32 i L/D = 32. Aby uzyskać oczekiwany końcowy kształt, została wykorzystana również głowica  z narzędziem formującym o przekroju 16mmx0,35mm. Podczas prób zbadano i przeanalizowano możliwość produkcji, poprzez proces wytłaczania, pasów  o małej grubości oraz wpływ zmiany parametrów (m.in. ciśnienie, temperatura, prędkość wytłaczania) na wymiary końcowego produktu.

W związku z faktem, że ostateczną postacią tego procesu miały być paski do obuwia tanecznego, priorytetem było uzyskanie jak najwyższego stopnia przezroczystości wytłoczyny, tak aby tasiemki były dyskretne i nie rzucały się w oczy. Dodatkowo, bardzo istotna była również kwestia elastyczności – paski musiały być odpowiednio sprężyste, tak aby bezpiecznie stabilizowały stopę, jednak nie mogły się rozciągać zbyt mocno. .

Testy zakończyły się  sukcesem – uzyskaliśmy produkt idealnie opowiadający wizualnie oraz jakościowo przykładowej tasiemce dostarczonej przez Klienta.

Podczas wszystkich naszych eksperymentów prowadzony jest kompleksowy zapis parametrów pracy wytłaczarki, pobierane są próbki, a najbardziej istotne momenty są nagrywane w celu późniejszej, szczegółowej analizy. Przeprowadzanie takich testów pozwala nam na dopasowanie projektu linii produkcyjnej oraz ocenę, czy sugerowany proces jest odpowiedni dla otrzymania finalnego produktu, który znajdzie nabywców u klientów albo będzie przedmiotem dalszych badań naukowych.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń