PL | EN
Wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej w siedzibie Zamak Mercator

Wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej w siedzibie Zamak Mercator

W piątek, 18 maja 2018 roku mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej siedzibie w Skawinie grupę studentów z Politechniki Lubelskiej. Uczniowie należą do Koła Naukowego tej właśnie uczelni i nieustannie z pasją pogłębiają wiedzę na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych. Odwiedziny naszego zakładu, były więc idealnym pomysłem i możliwością nauki.

Celem wizyty było zaprezentowanie urządzeń Zamak Mercator – zarówno laboratoryjnych, ale również tych przemysłowych.


Część pierwsza spotkania została poświęcona teorii i pozwoliła naszym gościom poznać szczegóły dotyczące mechanicznych zagadnień budowy wytłaczarek laboratoryjnych oraz przemysłowych.
Następnie, po kolei zaprezentowane zostały studentom nasze maszyny, linia do produkcji filamentu do druku 3D, wytłaczarka laboratoryjna dwuślimakowa równoległa oraz wytłaczarka stożkowa. Dzięki temu, studenci mogli zapoznać się z różnicami w budowie wytłaczarek.
Ponadto, udostępniliśmy też przykładowe elementy urządzeń np. narzędzia formujące, ale i także uzyskane próbki, dzięki którym można było szerzej zrozumieć możliwości przetwórcze danej wytłaczarki.
Zauważyliśmy, że studenci byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań i poruszali interesujące kwestie. Na takim spotkaniu, nasi Goście mogą zobaczyć, jak wygląda nasz zakład produkcyjny, jak wyglądają urządzenia, które tworzymy oraz poznać praktyczną stronę pracy z tworzywami sztucznymi, dlatego przy tej okazji zachęcamy do kontaktu z działem marketingu, w celu ustalenia terminu podobnej wizyty.
Na koniec pojawiły się pytania o staże wakacyjne oraz możliwości zatrudnienia. Zamak Mercator jest dobrym miejscem potencjalnej pracy dla absolwentów wszelkich uczelni technicznych i nie tylko.
Zachęcamy więc do poszerzenia naszego grona specjalistów przez kolejne nowe, młode i zdolne osoby

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń