PL | EN
Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie  postawiła na jednoślimakową wytłaczarkę fi16

Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie postawiła na jednoślimakową wytłaczarkę fi16

Kolejne urządzenie Zamak Mercator wspiera naukę i rozwój studentów na polskich uczelniach. W laboratorium Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie została zainstalowana nasza następna wytłaczarka.

Jednoślimakowa wytłaczarka fi 16 mm trafiła na wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.


Wytłaczarka od początku była projektowana z myślą o badaniach. Zadaniem maszyny jest przetwarzanie materiału uformowanego na wzór folii, której kształt uzyskiwany jest przy pomocy głowicy szczelinowej wyposażonej w dwie strefy grzewcze oraz grzany łącznik. Wytłaczarka posiada ślimak o średnicy 16 mm w strefie cylindra, natomiast w strefie karmienia ślimak wytłaczarki ma średnicę 20 mm. Taka konstrukcja ślimaka wytłaczarki pozwala na stosowanie w procesie wytłaczania normalnego granulatu tworzyw sztucznych.


Testy kontrolne zostały przeprowadzone na barwionym tworzywie HDPE, a w kolejnych etapach użyto już materiału, który docelowo będzie badany na wytłaczarce. Wytłaczarka dobrze poradziła sobie z zadaniem, w związku z czym kadra naukowa mogła rozpocząć pracę.


Nasza współpraca z uczelniami wyższymi, akademiami technicznymi oraz wszelkimi instytutami badawczymi, pozwala na lepsze wyposażenie laboratoriów w niezawodne polskie urządzenia. Przedstawia też Zamak Mercator studentom, którzy czasami nie zdają sobie sprawy, że w naszym kraju istnieją sprawdzone firmy, które swoimi kompetencjami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz know-how dorównują, ale i w wielu przypadkach przewyższają największych międzynarodowych graczy na rynku przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.


Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym i naszym Instytutem Badawczo - Rozwojowym.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń