PL | EN
Wygrany przetarg – nasza mikrowytłaczarka stożkowa i mikrowtryskarka trafia do Grupy Azoty!

Wygrany przetarg – nasza mikrowytłaczarka stożkowa i mikrowtryskarka trafia do Grupy Azoty!

Okres wakacji kończymy dużym sukcesem. ZAMAK MERCATOR jako polski producent wytłaczarek i wtryskarek laboratoryjnych, został wybrany przez firmę Grupa Azoty S.A. na dostawcę: mikrowtryskarki RIM 20/1000 oraz, mikrowytłaczarki stożkowej REM-2CA Vertex. Urządzenia te są zaprojektowane z myślą o badaniach właściwości polimerów. Należy podkreślić fakt że wytłaczarka stożkowa REM-2CA Vertex jedyną dostępną na rynku stożkową wytłaczarką laboratoryjną wyposażoną w działający system odgazowania cylindra.

Stanowisko do badań laboratoryjnych z wytłaczarką dwuślimakową stożkową serii REM-2CA Vertex oraz wtryskarką RIM 20/1000

Stanowisko do badań laboratoryjnych pomaga optymalizować proces rozwoju, umożliwiając testowanie właściwości mechanicznych próbek o objętości wtrysku od 5ml do 20ml. Jest odpowiedzią na potrzebę wytwarzania różnych próbek o zmieniającej się geometrii, w połączeniu z ograniczoną ilością materiału co stanowi zazwyczaj przeszkodę w rozwoju produktu.


Rygorystyczne zarządzanie wszystkimi parametrami podczas tworzenia próbki, umożliwia optymalną powtarzalność oraz precyzję prowadzonych badań. Niezamierzony potencjalny wpływ użytkownika na jakość próbki, został ograniczony poprzez kontrolę, a także przechowywanie wszystkich parametrów pracy w pamięci urządzenia.


Wtryskarka może być wyposażona w formy do wiosełek, beleczek, krążków i innych kształtek stanowiących próbki do badań tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Przygotowane formy spełniają obecne normy, a także mogą być przystosowane do konkretnych potrzeb Klienta. Gotowe próbki mogą posłużyć min. do badań wytrzymałościowych tworzyw termoplastycznych, badań udarności według Charpy’ego, oznaczania twardości metodą Shore’a, a także do wyznaczania właściwości mechanicznych oraz modułu sprężystości np. przy rozciąganiu lub zginaniu. Co więcej, uzyskane formy świetnie sprawdzą się do badań dotyczących degradacji termicznej materiałów polimerowych oraz w wyznaczaniu skurczu przetwórczego i wtórnego kształtek.

Próbki do badań można wytwarzać z proszków, granulatu lub za pomocą bezpośredniego transferu z wytłaczaki dwuślimakowej stożkowej. Geometria próbek jest oferowana od ustalonych standardów do niestandardowych form, które można zamówić indywidualnie.
System do badań ZAMAK MERCATOR został zaprojektowany w oparciu o mikro wtryskarki RIM oraz mikro wytłaczarkę stożkową REM-2C Vertex II, jako system wtrysku tłokowego próbek do badań. Metoda ta pozwala radykalnie zmniejszyć, w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami do formowania wtryskowego, ilość zużywanego materiału dzięki niewielkiej objętości cylindra wtryskarki. Prawie całkowity transport materiału z wytłaczarki do formy zmniejsza do minimum straty. Ponadto, można uzyskać ciśnienie wtrysku do 1250 barów przy objętości do 20ml. Forma oraz cylinder wtryskarki są wyposażone w precyzyjnie regulowane dwustrefowe systemy grzewcze.
Formy, do których wtryskiwany jest roztopiony polimer są dzielone na trzy części, stanowi to znaczne ułatwienie przy wyjmowaniu próbek. Kształt próbek może być zgodny z normami lub dowolny, a jedynym ograniczeniem jest gabarytowy wymiar formy i pojemność układu wtryskowego. Formy w całości wykonujemy ze stali stopowej. Proces wtrysku jest całkowicie zautomatyzowany. Dzięki mikroprocesorowemu sterownikowi PLC i specjalnemu oprogramowaniu dedykowanemu wtryskarce, można sterować nie tylko siłą [ciśnieniem] wtrysku, ale także czasem wtrysku i docisku oraz temperaturami cylindra i formy. Wyniki badań i receptury zapisywane są w pamięci USB, aby następnie przenieść je np. do arkusza kalkulacyjnego. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez nowoczesny panel dotykowy. Nasza mikro wtryskarka może pracować autonomicznie lub współpracować z wytłaczarką stożkową REM-2C Vertex II, w której następuje uplastycznienie materiału do wtrysku.
Wytłaczaka REM-2C VertexII to profesjonalne urządzenie badawcze dysponujące dużym momentem obrotowym 2x60Nm oraz zakresem obrotów od 0 do 400 obr/min, dzięki nowoczesnemu napędowi o mocy 3kW.

Jest nam niezwykle miło, że znany lider w branży przetwórstwa tworzy sztucznych, wybiera właśnie nasze urządzenia i tym samym zacieśnia relacje z polskimi firmami produkującymi maszyny do badań laboratoryjnych.

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń