PL | EN
Nasza laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa do tworzyw sztucznych została wybrana przez grupę ORLEN S.A.

Nasza laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa do tworzyw sztucznych została wybrana przez grupę ORLEN S.A.

Mamy wielką przyjemność Państwa poinformować, że w wyniku przetargu zostaliśmy wytypowani do zaprojektowania, wyprodukowania i dostarczenia naszej laboratoryjnej wytłaczarki jednoślimakowej fi20 do tworzyw sztucznych dla ORLEN Laboratorium S.A.

Zadaniem wytłaczarki dostarczonej do naszego klienta jest ekstruzja tworzyw sztucznych.

Wytłaczany materiał to PVC, o twardości około 80o Shore’a D. Urządzenie jest wyposażone w wymienne głowice umożliwiające wytłoczenie wężyka o średnicy około 9mm i oraz cienkiej wstążki o szerokości około 20 mm.

Wytłaczarki jednoślimakowe laboratoryjne

Wytłaczarki badawcze Zamak Mercator zapewniają naukowcom wysoką zdolność do odwzorowania i projektowania procesów przemysłowych w warunkach laboratorium badawczego. Ze względu na wysoką złożoność procesu wytłaczania, wytłaczarka badawcza powinna posiadać wszystkie możliwości wytłaczarek przemysłowych a nawet je przewyższać.

Nasze wytłaczarki badawcze są wiarygodne i powtarzalne. Czas przygotowania do kolejnych badań jest krótki. W praktyce laboratorium badawczego spełnienie takiego założenia oznacza, że w krótkim czasie wytłaczarka musi osiągnąć i ustabilizować zadane przez naukowca parametry pracy. Zmiany zadanych parametrów musza być wiarygodne, powtarzalne i szybkie. Wszystkie dane pomiarowe muszą być wiarygodne.

Pierwszym kluczowym czynnikiem decydującym, o jakości i wiarygodności badań nad procesem wytłaczania jest kontrola i wiarygodny pomiar temperatury w każdej ze stref wytłaczarki.

Drugim ważnym czynnikiem są parametry techniczne oraz możliwości dostosowania urządzenia do badań nad różnorodnymi materiałami.

Możesz uzyskać niezawodne powiększanie skali, skrócony czas wprowadzania produktu na rynek. Nasze wytłaczarki  oferują elastyczne konfiguracje od małych partii do produkcji w skali pilotażowej lub produkcji małoseryjnej i doskonale nadają się do badań i rozwoju w sektorach polimerów, farmacji, biologii i nanotechnologii.

Wytłaczarki Laboratoryjne do tworzyw sztucznych Zamak Mercator wyróżniają się wysoką wydajnością, trwałą budową, niskim zużyciem energii, a dodatkowo zajmują niewiele cennego miejsca.

Napęd główny wytłaczarek laboratoryjnych


Do napędu wytłaczarek stosujemy nowoczesne silniki prądu przemiennego w technologii 120 Hz i 87 Hz. Takie silniki mają zwiększony zakres sterowania prędkością obrotową, zwłaszcza w zakresie niskich prędkości obrotowych oraz zapewniają stały maksymalny moment obrotowy w całym zakresie prędkości. Ważnym elementem napędu jest przemiennik częstotliwości [falownik]. Stosujemy falowniki renomowanych producentów, dostosowane do oczekiwań klientów. Nasze napędy [silnik + falownik] oszczędzają energie elektryczną np. w stosunku do napędów prądu stałego, które nadal są popularne w wytłaczarkach wielu producentów, pozwalają zaoszczędzić do 10 % energii elektrycznej.

Łożysko oporowe wytłaczarki laboratoryjnej


Jest to kluczowy element konstrukcji wytłaczarek decyduje on o maksymalnym ciśnieniu pracy oraz o niezawodności i trwałości urządzenia. Łożysko oporowe musi pracować niezawodnie przy dużym obciążeniu przez okres wielu lat. Łożyska oporowe są zaprojektowane do przenoszenie sił cztery razy większych niż wynika to z ciśnienia panującego w cylindrze wytłaczarki dzięki czemu układ napędowy charakteryzuje się wysokim współczynnikiem pracy oraz bezpieczeństwa. Łożysko oporowe współpracuje bezpośrednio z przekładnią walcową.

Moduł karmienia wytłaczarki


Niezwykle ważny podzespół wytłaczarki do polimerów, ma wpływ na wydajność, jakość produktu, niezawodność, ergonomie pracy obsługi. Opracowany i zaprojektowany w naszej firmie moduł zasypu jest przystosowany do pracy z granulatem lub proszkiem. Korpus modułu zasypu posiada wydajny system kanałów, poprzez które przepływa czynnik chłodzący. Moduł zasypu umożliwia łatwe opróżnienie leja zasypu z granulatu ponadto może być wyposażony w port do dozowania płynów oraz port do przedmuchiwania sprężonym powietrzem

Moduł cylindra i ślimaka wytłaczarki


Cylinder jest podzielony na strefy grzewczo chłodzące rozmieszczone. Konfiguracja cylindra jest dostosowana do oczekiwań klienta. Cylinder jest wyposażony w zamknięcie klinowe pozwalające w łatwy sposób dołączyć głowicę lub pompę tworzywa. Cylinder zawsze jest wyposażony w osłonę zawierającą izolację termiczną wykonaną ze stali nierdzewnej, która ogranicza możliwość dotknięcia rozgrzanego cylindra przez obsługę oraz ogranicza straty ciepła. Zastosowana izolacja termiczna wyklucza konieczność stosowania mat izolacyjnych.
Ślimaki mają budowę zintegrowaną Budowa ślimaka jest dostosowana do przenoszenia odpowiednio dużych momentów obrotowych oraz sił osiowych na łożyska oporowe.
Cylindry oraz ślimaki wytłaczarek są wykonywana w technologiach dostosowanych do przetwarzanych materiałów


Ważne cechy użytkowe jednoślimakowych wytłaczarek laboratoryjnych:


• Wysokie momenty obrotowe napędów
• Wysokie dopuszczalne ciśnienie wewnątrz cylindra
• Precyzyjny wydajny i ekonomiczny strefowy system grzewczo-chłodzący
• Niskie zużycie energii
• Zamknięcie klinowe z opcjonalnym napędem hydraulicznym
• Prosta i ergonomiczna obsługa
• Wysoka sprawność
• Wysoka jakość i trwałość podzespołów
• Oszczędność miejsca
• Możliwość dostosowania konstrukcji do wymagań klienta
• Cyfrowy system sterowania

Jeśli są Państwo zainteresowani tym lub podobnym produktem – zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń