PL | EN
Urządzenia Zamak Mercator będą używane przy innowacyjnych testach laboratoryjnych.

Urządzenia Zamak Mercator będą używane przy innowacyjnych testach laboratoryjnych.

Nasz Klient – Grupa Azoty S.A. właśnie oficjalnie otwarł nowe Centrum Badawczo – Rozwojowe w swoim oddziale w Tarnowie, gdzie będą prowadzone badania nad innowacyjnymi technologiami i nowoczesnymi materiałami w przemyśle chemicznym. Wśród maszyn laboratoryjnych można znaleźć najnowocześniejszą linię Zamak Mercator do produkcji filamentu wykorzystywanego do druku 3D.

Nowo wybudowany obiekt zawiera 46 laboratoriów i halę o powierzchni 1500m2, a cała inwestycja kosztowała prawie 90 mln zł. Centrum Badawczo – Rozwojowe to znaczący krok na polskim rynku chemicznym oraz możliwość rozwoju dla znakomitych młodych chemików.

Grupa Azoty S.A. prowadzi 66 projektów badawczych i 26 projektów rozwojowych, z czego prawie 40% realizowanych jest właśnie w oddziale w Tarnowie.

To bardzo budujące, że nasze urządzenia stanowią ważną część składową tak innowacyjnych projektów. Nasza nowoczesna linia Zamak Mercator do produkcji filamentu do drukarek 3D zawiera m.in.: wytłaczarkę jednoślimakową fi32, pompę tworzywa, głowicę formującą, kalibrator podciśnieniowy,  dwie wanny – ciepłą i zimną .odciąg gąsienicowy oraz nawijarkę filameMaksymalny moment obrotowy wynosi 100 obrotów na minutę a prędkość produkcji to aż 80m na minutę. Nasza linia pozwala na pracę na materiałach takich jak m.in.: PA6, PLA, ABS, PP, PE, PA6, co sprawia, że jest bardzo uniwersalna i nadaje się do pracy w różnych warunkach.

Oficjalne uroczystości otwarcia Centrum Badawczo – Rozwojowego odbyły się 29 listopada 2018 r. i uczestniczył w nich premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki, minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik. "To ogromna radość, że polskie firmy tworzą takie centra jak to: nowoczesne, innowacyjne i wspierające rozwój polskich produktów przyszłości. (…) Chemia to badania, rozwój, nauka. My chcemy być przy tym rozdaniu, gdzie współczesna nauka pokazuje jak adaptować rozwiązania naukowe do świata biznesu.” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z oficjalnego otwarcia Centrum Badawczo – Rozwojowego w Grupie Azoty S.A. w Tarnowie.

Poniżej Państwo mogą obejrzeć również relację wideo.

 

Zdjęcia udostępnione przez Grupa Azoty S.A.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń