PL | EN
Innowacyjne urządzenia dla: Polimarky, Synthos i Uniwersytetu Sabanci w Turcji.

Innowacyjne urządzenia dla: Polimarky, Synthos i Uniwersytetu Sabanci w Turcji.

Marzec bieżącego roku okazał się dla firmy Zamak Mercator Sp. z o.o. niezwykle pracowitym okresem – w tym krótkim czasie dostarczyliśmy trzy kompletne, nowoczesne i innowacyjne maszyny oraz linie produkcyjne do naszych kooperantów w kraju i za granicą.

Innowacyjna linia do produkcji kabli prototypowych zaprojektowana i wykonana przez naszą Firmę rozpoczyna pracę w firmie POLIMARKY Sp. z o.o. Sp. k. w Rzeszowie. W skład linii wchodzi laboratoryjna wytłaczarka jednoślimakowa EHP-32 wraz z głowicą krzyżową, odciągiem gąsienicowym oraz kompletnym systemem sterowania. Wytłaczarka została wyposażona w układ dozujący składający się z leja zasypowego z systemem szybkiego wpustu tworzywa oraz czujnik minimalnego poziomu granulatu. Maszyna jest przeznaczona do przetwarzania materiałów i tworzyw behalogenowych typu PE/PP. Sterowanie urządzenia jest w pełni zautomatyzowane dzięki zastosowaniu sterowników typu PLC.

Drugim sfinalizowanym projektem naszej firmy jest dostawa nowoczesnej, dwuślimakowej wytłaczarki do polimerów dla Centrum Badawczo-Rozwojowego Nowych Technologii SYNTHOS S.A. z siedzibą w Oświęcimiu. Zasadniczym zadaniem tego modelu wytłaczarki jest oddzielenie koagulantu od polimeru i usunięcie go na zewnątrz urządzenia. Dostarczona wytłaczarka posiada możliwość integracji z urządzeniem tnącym polimer, uformowany w procesie ekstruzji.

Kolejnym urządzeniem przekazanym przez firmę Zamak Mercator jest dwuślimakowa wytłaczarka laboratoryjna EHP 2x12, wykonana na zamówienie ośrodka badawczego działającego na Uniwersytecie Sabanci w Turcji. Urządzenie służy do testowania polimerów z wypełniaczami. Do wytłaczarki wykonano side-feeder, który w dwóch miejscach można podłączyć do cylindra. Side-feeder umożliwia wprowadzanie do przetwarzanego tworzywa różnych dodatków, zwiększając tym samym możliwości maszyny. Stanowisko badawcze wyposażone w tego rodzaju urządzenie umożliwia przetwarzanie niewielkich ilości tworzywa, co dla jednostek badawczych m.in. takich jak Uniwersytet Sabanci stanowi niepodważalną zaletę.

Wszystkie wymienione powyżej urządzenia w pełni odpowiadają oczekiwaniom naszych Klientów, a specjalnie dla nich dedykowane rozwiązania, zwiększą dalszy rozwój najnowszych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń