PL | EN
ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

ZAMAK MERCATOR & NEWEX – wizyta na uniwersytecie w Minho w Portugalii.

W Portugalii w mieście Minho, mają miejsce kolejne spotkania i kongresy organizowane przez uczestników prestiżowego projektu NEWEX. Reprezentanci ZAMAK MERACTOR odwiedzili tamtejszy Uniwersytet i wzięli udział w ciekawych wykładach.

Jak Państwo dobrze wiecie, Zamak Mercator bardzo aktywnie uczestniczy w prestiżowym unijnym projekcie NEWEX, którego celem jest szeroko pojęte tworzenie nowatorskich rozwiązań technicznych w wytłaczaniu, ale i też nawiązanie ważnych kontaktów i znajomości między wszystkimi uczestnikami.

W inicjatywie biorą udział najlepsze uczelnie techniczne i przedsiębiorstwa z Czech, Słowacji, Portugalii oraz Polski – oprócz Zamak Mercator, pojawia się jeszcze tylko Politechnika Lubelska.


Pierwszego dnia została przedstawiona historia całego uniwersytetu, a także zostało zorganizowane oprowadzanie po wydziale Innovation in Polymer Engineering oraz kampusie. Następnie odbył się wykład profesora Antonio Gaspar Cunha, w którym poruszał zagadnienie zintegrowanych procesów modelowania i optymalizacji. W kolejnych dniach odbyły się dwa seminaria – „Wpływ Plastików na środowisko – Zagrożenia i możliwości jakie się z tym wiążą” prowadzony przez Cenceicao Paiva, a także „Współpraca między Uniwersytetem a Przemysłem – TecMinho” wygłoszony przez Adrianę Cunha. Na koniec grupa została oprowadzona po wydzale inżynierii polimerów. Dalsze dni to wizyty w laboratoriach w Done, o których opowiadał Alvaro Sampaio i wykonywano kolejne badania.


Cieszymy się, że uczestniczymy w tak ważnym unijnym projekcie. Każda taka zagraniczna wizyta to dla nas szansa na rozwój oraz promowanie produktów i marki Zamak Mercator poza granicami Polski.

Zobacz także:

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Wsparcie w pandemii koronawirus Centrum Zaawansowanych Technologii UAM w Poznaniu

NEWEX- Skawina październik 2019

Międzynarodowe Targi KOMPOZYT-EXPO® - Kraków 2019

Biblioteka opublikowanych prac naukowych– Laboratoryjne wytłaczarki, walcarki Zamak Mercator

Zamak Mercator na targach PLASTPOL 2019

Japońskie elektryczne wtryskarki TOYO w Grupie Azoty S.A. w Grzybowie

Życzenia Świąteczne i Noworoczne 2018 r.

Zamak Mercator na targach „Inżynier na rynku pracy” na Politechnice Lubelskiej

Wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej w siedzibie Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń