PL | EN
Linia laboratoryjna Zamak Mercator trafiła na Politechnikę Wrocławską

Linia laboratoryjna Zamak Mercator trafiła na Politechnikę Wrocławską

Kolejna linia laboratoryjna do wytłaczania polimerów Zamak Mercator wspiera naukę i rozwój studentów na polskich uczelniach. Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że Instytut Technologii Maszyn i Automatyzacji na Politechnice Wrocławskiej zdecydował się na zakup naszej nowoczesnej linii laboratoryjnej do wytłaczania .

Laboratoryjna wytłaczarka dwuślimakowa 2x24 mm jest kluczowym elementem linii.


Urządzenie jest przeznaczone do prowadzenia badań nad tworzywami polimerowymi, będzie wytłaczać taśmy z tworzywa PP i HDPE oraz profile z poliuretanu. Zamak Mercator jest producentem wytłaczarek badawczych dwuślimakowych o średnicach ślimaków 2 x 12/2 x16/2 x 20/2 x 24 mm współbieżnych oraz przeciwbieżnych o zakresie L/D do 48 o konstrukcji modułowej i nie modułowej. Konstrukcja wytłaczarek oparta jest o innowacyjne założenia konstrukcyjne nowoczesne komponenty i jest oparta o wieloletnie doświadczenie zebrane w przemyśle przetwórstwa tworzyw.


Wytłaczarki badawcze Zamak Mercator zapewniają naukowcom wysoką zdolność do odwzorowania i projektowania procesów przemysłowych w warunkach laboratorium badawczego. Ze względu na wysoką złożoność procesu wytłaczania, wytłaczarka badawcza powinna posiadać wszystkie możliwości wytłaczarek przemysłowych a nawet je przewyższać.


Nasze wytłaczarki badawcze są wiarygodne i powtarzalne. Czas przygotowania do kolejnych badań jest krótki. W praktyce laboratorium badawczego spełnienie takiego założenia oznacza, że w krótkim czasie wytłaczarka musi osiągnąć i ustabilizować zadane przez naukowca parametry pracy. Zmiany zadanych parametrów musza być wiarygodne, powtarzalne i szybkie. Wszystkie dane pomiarowe muszą być wiarygodne.

Parametry techniczne wytłaczarki umożliwiają pracę praktycznie ze wszystkimi dostępnymi materiałami pod warunkiem, że materiał, z którego jest wykonany ślimak i cylinder na to pozwoli.

Z powyższego powodu zaprojektowaliśmy cylindry z wymiennymi wkładkami stanowiącymi powierzchnię roboczą cylindra. W praktyce oznacza to, że możemy w ciągu krótkiego czasu przystosować wytłaczarkę do pracy z innymi materiałami, ponadto wymienne wkładki pozwalają na szybką i relatywnie tanią regeneracje układu uplastyczniającego. Wkładki w zasadzie mogą być wykonane z dowolnego materiału i w technologii, która się nadaje do tego celu. Komplet ślimaków jest łatwy do wymiany na inny. Można prowadzić badania nad praktycznie wszystkimi materiałami obejmującymi przemysł medyczny, farmaceutyczny i spożywczy

Wytłaczarki z przekładnią Vertex II zastępuje dwie wytłaczarki, rozszerzając możliwości prowadzenia badań.

Nasze wytłaczarki są wyposażone w przekładnie rozdzielającą moment obrotowy, które mogą pracować, jako współbieżne oraz przeciwbieżne, zmiana kierunku wirowania jest dokonywana automatyczne z pulpitu operatora. Ta unikalna cecha powoduje, że możemy badać materiały bez ograniczeń.

Możesz uzyskać niezawodne powiększanie skali, skrócony czas wprowadzania produktu na rynek. Nasze wytłaczarki dwuślimakowe oferują elastyczne konfiguracje od małych partii do produkcji w skali pilotażowej lub produkcji małoseryjnej i doskonale nadają się do badań i rozwoju w sektorach polimerów, farmacji, biologii i nanotechnologii. Producenci farmaceutyków potrzebują precyzyjnych i wiarygodnych wytłaczarek dwuślimakowych, na których można polegać, aby tworzyć nowe mieszanki materiałów. Nasze instrumenty spełniają szeroki zakres wymagań procesowych nawet w przypadku najtrudniejszych preparatów

Ważne cechy użytkowe dwuślimakowych wytłaczarek laboratorujnych.


Celem zastosowania opisanych rozwiązań jest uzyskanie możliwości prowadzenia badań na dowolnych tworzywach termoplastycznych w dużym zakresie temperatur, momentów obrotowych ślimaków. Wydajny system grzania i chłodzenia układu uplastyczniającego w połączeniu z możliwościami szybkiego otwarcia i czyszczenia cylindra oraz ślimaków pozwala na dostosowanie wytłaczarki do konkretnego zadania w krótkim czasie. Wytłaczarka szybko reaguje na zmianę temperatur poprzez operatora. Bogate wyposażenie dodatkowe oraz możliwość zmiany konfiguracji dodatkowo rozszerzają możliwości prowadzenia badań.


• Duży zakres możliwości badawczych
• Wysoki moment obrotowy
• Wysokie dopuszczalne ciśnienie wewnątrz cylindra
• Wydajny i ekonomiczny strefowy system grzewczo – chłodzący
• Niskie zużycie energii
• Ergonomiczna obsługa
• Gabaryty urządzenia dostosowane do warunków badawczych
• Zaawansowane oprogramowanie badawcze
• Cyfrowy system sterowania


Jesteśmy przekonani, że dzięki temu, iż kolejne renomowane jednostki naukowo-badawcze i uniwersytety wybierają wytłaczarki Zamak Mercator, zacieśniamy więzi między nauką a biznesem. Wszyscy wiemy, że jest to niezwykle ważny proces, który przyczynia się do rozwoju szkolnictwa wyższego i całej polskiej gospodarki.

Zobacz także:

Przetwarzanie żywności za pomocą wytłaczania.

Zrównoważony świat społeczeństwa przyszłości

Nowe miniaturowe linie laboratoryjne z serii Minilab

Głowice do wielkoformatowych drukarek 3D

Nowe tunelowe piece wulkanizacyjne

Targi PLASTPOL 21-23.09.2021

Polskie wytłaczarki i linie do gumy

Filament do drukarek 3D - Polski profesjonalny producent filamentu

Wtryskarka sekwencyjna do gumy

Przemysł 4.0 - inteligentna integracja sieciowa urządzeń od Zamak Mercator

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń