![]() Najbardziej innowacyjne rozwiązania w badaniach tworzyw sztucznychŚwiatowa produkcja tworzyw sztucznych w 2018 osiągnęła ponad 350 milionów ton, co pokazuje jak duży jest potencjał badań nad tymi materiałami w celu ulepszania ich właściwości oraz umożliwienia ich zastosowania w wielu dziedzinach nauki, przemysłu oraz życia codziennego. Tak wysoka popularność wspomnianych materiałów wynika z tego, że są one lekkie, trwałe, hermetyczne, odporne na rozkład, niedrogie i nadają się do formowania w szeroką gamę produktów. Na całym świecie jest produkowane około 700 rodzajów tworzyw sztucznych.
Dzięki wszechstronności i innowacyjności materiały z tworzyw sztucznych mogą oferować niestandardowe rozwiązania tak, aby spełnić różnorodne potrzeby tysięcy produktów końcowych. Rozwój rynku produktów z tworzyw sztucznych wymusza prowadzenie intensywnych badań nad coraz to nowymi materiałami wykazującymi pożądane cechy. Jednym z istotnych składników nowo opracowanych materiałów, zwłaszcza w ostatniej dekadzie stały się dodatki modyfikujące. Dodatki modyfikujące to materiały, które w wyniku dodania ich do tworzyw bazowych nadają im dodatkowe właściwości fizyczne, mechaniczne lub przetwórcze. Działanie to pozwala dodatkowo na zwiększenie wydajności i optymalizacji procesów produkcji zmodyfikowanych tworzyw sztucznych. W okresie ostatnich kilkunastu lat ilość rodzajów dodatków do tworzyw znacznie wzrosła. W związku z gwałtownym rozwojem badań nad nowymi tworzywami sztucznymi znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na wytłaczarki badawcze. Do prowadzenia zaawansowanych badań konieczne jest wykorzystanie urządzeń o dużych możliwościach, które pozwolą na wydajne i funkcjonalne użytkowanie. Na rynku polskim od 12 lat dostępne są wytłaczarki polskiej firmy ZAMAK MERCATOR. Linia tych produktów jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Na obecną chwilę pokrywa duży zakres potrzeb badawczych naukowców z uczelni wyższych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych. Firma ZAMAK MERCATOR oferuje wytłaczarki laboratoryjne jednoślimakowe, dwuślimakowe oraz stożkowe w wielu konfiguracjach. Wytłaczarki laboratoryjne ZAMAK MERCATOR są odpowiednie do badań tworzyw sztucznych, a także do materiałów trudnych do wytłaczania, zawierających dodatki w postaci włókien szklanych, węglowych, organicznych, proszków lub nanocząstek. Dzięki tak licznym zastosowaniom z pewnością sprawdzą się nawet do badań nad bardzo wymagającymi materiałami. Co więcej, elementem wyróżniającym te wytłaczarki są ich szerokie możliwości badawcze, które służą jak najwierniejszemu odwzorowaniu procesów przemysłowych w warunkach laboratoryjnych.
Możesz uzyskać niezawodne powiększanie skali, skrócony czas wprowadzania produktu na rynek. Nasze laboratoryjne wytłaczarki dwuślimakowe oferują elastyczne konfiguracje od małych partii do produkcji w skali pilotażowej lub produkcji małoseryjnej i doskonale nadają się do badań i rozwoju w sektorach polimerów, farmacji, biologii i nanotechnologii. Producenci farmaceutyków potrzebują precyzyjnych i wiarygodnych laboratoryjnych wytłaczarek dwuślimakowych, na których można polegać, aby tworzyć nowe mieszanki materiałów. Nasze instrumenty spełniają szeroki zakres wymagań procesowych nawet w przypadku najtrudniejszych preparatów. Więcej informacji o badaniach przeprowadzonych w ośrodkach naukowych z wykorzystaniem polskich wytłaczarek laboratoryjnych firmy ZAMAK MERCATOR można znaleźć w bazie wiedzy na naszej stronie internetowej www.zamakmercator.pl.
L |
Zobacz także: Rodzaje filamentów produkowanych i używanych do druku 3D. Linie do produkcji filamentu stosowanego w druku 3D za pomocą technologii addytywnej. Nowoczesne produkty farmaceutyczne wytwarzane metodą wytłaczania. Wysokobiałkowe produkty spożywcze wytwarzane metodą wytłaczania Segmenty ślimaków wytłaczarek laboratoryjnych dwuślimakowych |