PL | EN
Najbardziej innowacyjne rozwiązania w badaniach tworzyw sztucznych

Najbardziej innowacyjne rozwiązania w badaniach tworzyw sztucznych

Światowa produkcja tworzyw sztucznych w 2018 osiągnęła ponad 350 milionów ton, co pokazuje jak duży jest potencjał badań nad tymi materiałami w celu ulepszania ich właściwości oraz umożliwienia ich zastosowania w wielu dziedzinach nauki, przemysłu oraz życia codziennego. Tak wysoka popularność wspomnianych materiałów wynika z tego, że są one lekkie, trwałe, hermetyczne, odporne na rozkład, niedrogie i nadają się do formowania w szeroką gamę produktów.

Na całym świecie jest produkowane około 700 rodzajów tworzyw sztucznych.


Gdy prześledzimy całą historię naszej cywilizacji, zauważymy, że ludzkość cały czas poszukuje nowych materiałów, które pozwalają wytwarzać lepsze narzędzia. Pierwszym tworzywem sztucznym był celuloid, który wynaleziono w 1872 r. Od tamtej pory powstają nowe tworzywa sztuczne o coraz lepszych właściwościach. Co decyduje o tym, że stosuje się je w miejsce materiałów naturalnych? Decydują o tym dobre właściwości takie jak: odporność mechaniczna, na temperaturę, na korozję oraz na warunki atmosferyczne. Zazwyczaj są też łatwe w obróbce mechanicznej.

Dzięki wszechstronności i innowacyjności materiały z tworzyw sztucznych mogą oferować niestandardowe rozwiązania tak, aby spełnić różnorodne potrzeby tysięcy produktów końcowych.

Rozwój rynku produktów z tworzyw sztucznych wymusza prowadzenie intensywnych badań nad coraz to nowymi materiałami wykazującymi pożądane cechy. Jednym z istotnych składników nowo opracowanych materiałów, zwłaszcza w ostatniej dekadzie stały się dodatki modyfikujące.

Dodatki modyfikujące to materiały, które w wyniku dodania ich do tworzyw bazowych nadają im dodatkowe właściwości fizyczne, mechaniczne lub przetwórcze. Działanie to pozwala dodatkowo na zwiększenie wydajności i optymalizacji procesów produkcji zmodyfikowanych tworzyw sztucznych. W okresie ostatnich kilkunastu lat ilość rodzajów dodatków do tworzyw znacznie wzrosła. 

W związku z gwałtownym rozwojem badań nad nowymi tworzywami sztucznymi znacznie zwiększyło się zapotrzebowanie na wytłaczarki badawcze.

Do prowadzenia zaawansowanych badań konieczne jest wykorzystanie urządzeń o dużych możliwościach, które pozwolą na wydajne i funkcjonalne użytkowanie. Na rynku polskim od 12 lat dostępne są wytłaczarki polskiej firmy ZAMAK MERCATOR.

Linia tych produktów jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Na obecną chwilę pokrywa duży zakres potrzeb badawczych naukowców z uczelni wyższych oraz ośrodków badawczo-rozwojowych. Firma ZAMAK MERCATOR oferuje wytłaczarki laboratoryjne jednoślimakowe, dwuślimakowe oraz stożkowe w wielu konfiguracjach.

Wytłaczarki laboratoryjne ZAMAK MERCATOR są odpowiednie do badań tworzyw sztucznych, a także do materiałów trudnych do wytłaczania, zawierających dodatki w postaci włókien szklanych, węglowych, organicznych, proszków lub nanocząstek. Dzięki tak licznym zastosowaniom z pewnością sprawdzą się nawet do badań nad bardzo wymagającymi materiałami. Co więcej, elementem wyróżniającym te wytłaczarki są ich szerokie możliwości badawcze, które służą jak najwierniejszemu odwzorowaniu procesów przemysłowych w warunkach laboratoryjnych.

wytłaczarka-modułowa-dwuślimakowa-zamak-mercator


Z tego powodu producenci wytłaczarek laboratoryjnych i urządzeń towarzyszących dostosowują się do nowych i zróżnicowanych materiałów. Klienci poszukują łatwości użytkowania i elastyczności. A przepisy rządowe dotyczące bezpieczeństwa i środowiska stanowią nieustanne wyzwanie. Klienci poszukują wytłaczarek laboratoryjnych, które mogą skutecznie i wiarygodnie symulować urządzenia produkcyjne. Laboratoria wykorzystują wytłaczarki do opracowywania nowych mieszanek lub do zapewnienia jakości własnych systemów wytłaczania.
Zamak Mercator jest producentem wytłaczarek badawczych jedno i dwuślimakowych o średnicach ślimaków 2 x 12/2 x16/2 x 20/2 x 24 mm współbieżnych oraz przeciwbieżnych o zakresie L/D do 48 o konstrukcji modułowej i nie modułowej.


Wytłaczarki laboratoryjne zapewniają naukowcom wysoką zdolność do odwzorowania i projektowania procesów przemysłowych w warunkach laboratorium badawczego. Ze względu na wysoką złożoność procesu wytłaczania, wytłaczarka badawcza powinna posiadać wszystkie możliwości wytłaczarek przemysłowych a nawet je przewyższać. Nasze wytłaczarki laboratoryjne są wiarygodne i powtarzalne. Czas przygotowania do kolejnych badań jest krótki. W praktyce laboratorium badawczego spełnienie takiego założenia oznacza, że w krótkim czasie wytłaczarka laboratoryjna musi osiągnąć i ustabilizować zadane przez naukowca parametry pracy. Zmiany zadanych parametrów musza być wiarygodne, powtarzalne i szybkie. Wszystkie dane pomiarowe muszą być wiarygodne.

Możesz uzyskać niezawodne powiększanie skali, skrócony czas wprowadzania produktu na rynek. Nasze laboratoryjne wytłaczarki dwuślimakowe oferują elastyczne konfiguracje od małych partii do produkcji w skali pilotażowej lub produkcji małoseryjnej i doskonale nadają się do badań i rozwoju w sektorach polimerów, farmacji, biologii i nanotechnologii. Producenci farmaceutyków potrzebują precyzyjnych i wiarygodnych laboratoryjnych wytłaczarek dwuślimakowych, na których można polegać, aby tworzyć nowe mieszanki materiałów. Nasze instrumenty spełniają szeroki zakres wymagań procesowych nawet w przypadku najtrudniejszych preparatów.
Wyzwaniem dla producenta wytłaczarek laboratoryjnych pozostaje utrzymanie prostoty i wygody obsługi maszyn laboratoryjnych. Można powiedzieć, jeśli coś jest funkcjonalne, łatwe w obsłudze i zaprojektowane do wygodnej obsługi, szansa, że ludzie będą z tego korzystać, znacznie wzrasta”. Wytłaczarki są zaprojektowane z myślą o oszczędności miejsca i pieniędzy. Aby zmaksymalizować produktywność, umożliwiają szybkie zmiany materiałów.

Więcej informacji o badaniach przeprowadzonych w ośrodkach naukowych z wykorzystaniem polskich wytłaczarek laboratoryjnych firmy ZAMAK MERCATOR można znaleźć w bazie wiedzy na naszej stronie internetowej www.zamakmercator.pl.

 

L

Zobacz także:

Wulkanizacja gumy siarką

Wytłaczanie reaktywne.

Rodzaje filamentów produkowanych i używanych do druku 3D.

Linie do produkcji filamentu stosowanego w druku 3D za pomocą technologii addytywnej.

Nowoczesne produkty farmaceutyczne wytwarzane metodą wytłaczania.

Biblioteka prac naukowych do których powstania zostały użyte wytłaczarki, walcarki lub inne urządzenia Zamak Mercator

Wysokobiałkowe produkty spożywcze wytwarzane metodą wytłaczania

Dozowniki Movacolor

Zamak to wyjątkowy materiał

Segmenty ślimaków wytłaczarek laboratoryjnych dwuślimakowych

X

Poproś o kontakt

Imię i nazwisko:

Nazwa Firmy

e-mail

Telefon

Treść:


chat logo
Zadzwoń