Baza
Wiedzy

ZAMAK MERCATOR i nauka - Wizyta studentów Politechniki Krakowskiej w naszym zakładzie

12.02.2018

"Towarzyszy nam przeświadczenie, że nauka jest zróżnicowana, zróżnicowane muszą być także miary osiągnięć i rozwiązania, ale za każdym razem muszą nas prowadzić do jednego – do jakości" – powiedział Przewodniczący Rady Narodowego Kongresu Nauki prof. Jarosław Górniak podczas panelu dyskusyjnego na temat nauki polskiej i potrzeby reformy polskiego systemu szkolnictwa wyższego.

W tym też duchu, ZAMAK MERCATOR z wielką przyjemnością umożliwia naszym polskim studentom zapoznanie się z parkiem maszynowym, w który wyposażony jest  nasz zakład produkcyjny w Skawinie.

Niezwykłą okazją jest również poznanie projektowanych i budowanych przez nas urządzeń m.in.: linii do produkcji filamentu do drukarek 3D, wytłaczarek laboratoryjnych, odciągów gąsiennicowych, nawijarek, walcarek będących w ofercie ZAMAK MERCATOR.

wizyta-student-politechnika-krakowska 

Kolejny raz mieliśmy przyjemność gościć grupę studentów Politechniki Krakowskiej z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej pod opieką dr inż. Agnieszki Leszczyńskiej, którzy byli świadkami badań i oceny właściwości surowca (PP, ABS, PLA), poddawanego przetworzeniu na wytłaczarce dwuślimakowej o średnicy ślimaków fi 24 oraz wytwarzania filamentu na linii produkującej filament do druku 3D, z użyciem wytłaczarki jednoślimakowej fi 32. 

Pokaz miał na celu prezentację możliwości naszych urządzeń oraz uświadomienie, jak bardzo istotne są nawet najdrobniejsze zmiany we właściwościach tworzywa, dla otrzymania pożądanego efektu końcowego, a w konsekwencji jakości zaprojektowania i zbudowania urządzenia. 

Nasz zespół w bardzo szczegółowy sposób przedstawił parametry maszyn ZAMAK MERCATOR oraz ideę firmy, nawiązującą do najlepszych wzorców inżynierskich i  rozwoju polskiej myśli technicznej.

Goście byli bardzo zainteresowani pokazem, zadawali wiele pytań, a niektórzy nawet osobiście próbowali obsługiwać panel sterowniczy linii.

ZAMAK MERCATOR jest niezwykle pożądanym i perspektywistycznym miejscem potencjalnej pracy dla absolwentów wszelkich uczelni technicznych i nie tylko.

Zachęcamy do poszerzenia naszego grona specjalistów przez kolejne nowe, młode i zdolne osoby ;-)

Do zobaczenia.

Licznik odwiedzin: 13622