Baza
Wiedzy

Wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej w siedzibie ZAMAK MERCATOR

21.05.2018

W piątek, 18 maja 2018 roku mieliśmy wielką przyjemność gościć w naszej siedzibie w Skawinie grupę studentów z Politechniki Lubelskiej.

Uczniowie należą do Koła Naukowego tej właśnie uczelni i nieustannie z pasją pogłębiają wiedzę na temat przetwórstwa tworzyw sztucznych. Odwiedziny naszego zakładu, były więc idealnym pomysłem i możliwością nauki.

Ogólnym celem wizyty było zaprezentowanie wszelkich urządzeń ZAMAK MERCATOR – zarówno laboratoryjnych, ale również tych przemysłowych.

Część pierwsza została poświęcona teorii i pozwoliła naszym gościom poznać szczegóły dotyczące mechanicznych zagadnień oraz poznać zakres prac. Następnie, po kolei przedstawione zostały nasze maszyny m.in.: linia do produkcji filamentu do druku 3D, wytłaczarka laboratoryjna dwuślimakowa i moduł stożkowy. Dzięki temu, studenci z łatwością zauważyli równicę w trybie pracy w zależności od  rodzaju urządzenia oraz jego przeznaczenia.

Ponadto, udostępniliśmy też przykładowe elementy urządzeń np. narzędzia formujące, ale i także uzyskane próbki, dzięki którym można było szerzej zrozumieć zakres prac danej maszyny.

 

Zauważyliśmy, że studenci byli bardzo zainteresowani, zadawali wiele pytań i poruszali interesujące kwestie. Na takim spotkaniu, nasi Goście mogą zobaczyć jak wygląda nasz zakład produkcyjny, jak wyglądają urządzenia, które tworzymy oraz poznać praktyczną stronę pracy z tworzywami sztucznymi, dlatego przy tej okazji zachęcamy do kontaktu z działem marketingu, w celu ustalenia terminu podobnej wizyty.

 

Na koniec pojawiły się pytania o staże wakacyjne oraz możliwości zatrudnienia. ZAMAK MERCATOR jest niezwykle pożądanym i perspektywistycznym miejscem potencjalnej pracy dla absolwentów wszelkich uczelni technicznych i nie tylko.

Zachęcamy więc do poszerzenia naszego grona specjalistów przez kolejne nowe, młode i zdolne osoby ;-)

Licznik odwiedzin: 13622